Yatırım yapmaya başla!

BMW’nin M Birimi Kendi Modellerini Üretecek!

BMW'nin sportif ve hız araçlarını yapmakla mesul olduğu M Departman'ı, kendi tamamen bağımsız modelini imal etmeye hazırlanıyor.
BMW’nin M Birimi Kendi Modellerini Üretecek!

Çoğunlukla alt birim markası olarak görev yapan departmanlar veya markalar, sonradan bağımsızlıklarını alabiliyor. Bunun için birçok örnek verebiliriz. Seat’ın altında görev yapan ve modellerin daha hızlı yüzlerini ortaya çıkartan Cupra, ayrı bir marka haline gelmişti. Keza Volvo’dan ayrılan ve 1 Serisi’ni çıkartmasını beklediğimiz Polestar‘da aynı şekilde.

BMW’den gelen haber tam olarak böyle olmasa da performanstan sorumlu M Department takımı bağımsız modeller yapmanın peşine düşmüş. Açıklamasını da birimin başında olan kişi yaptı. İşte detaylar…

M, özgün ve temelleri bir BMW modeline dayanmayan araç yapmak istiyor.

Akıllıca karşıladığımız girişim için departmanın başındaki isim olan Markus Flasch açıklamalarda bulundu. Flasch, yönetimini yaptığı M Department’in kafasında çok özel olacak, hız oran taktiği belirlenmiş ve tamamen bağımsız şekilde çıkacak bir modele çalıştıklarını aktardı.

Muhtemelen açıklaması yeni yapılıyor olsa da çalışmaları bir süredir devam ediyor. Alt birimin markalaşmadan kendine ait bir spor model çıkarma düşüncesi bize göre uzun Ar-Ge sürelerine bağlı.

Acaba sadece tek kapılı bir spor otomobil mi olacak yoksa buna ek olarak yüksek hızlara çıkabilen SUV da  birime dahil olacak mı?

Burası için biraz erken olabilir. Proje için planlar görüşülüyor ve birim içerisinde paylaşılıyor olsa da en başta tamamen özgün modelin fosil yakıtlı mı elektrikli mi olmasına karar verilmesi gerekiyor.

Zira tasarımcılar bir tek kapı hayalini ortaya çıkardıktan sonra onu biraz daha yükselterek SUV çıkarması zor olmasa gerek.

BMW modelleri isminin başına “M” ibaresi geldiği zaman neler olduğunu uzun yıllardır ezberledik. Genel insani duyguların M motorlarıyla kritk bir haz ve seslerle hız dürtüsüne maruz kalıyor.

Yalnız bahsedilen birimden çıkacak model, belki de tahmin ettiğimizden daha iyi olabilir. Flasch’ın o yüzden uzun düşünüp zor kararları altında yapmasını düşündüğümüz araç modelinin emin bir şekilde rekabette ayrı bir sayfanın açılmasını sağlayabilir.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum