Yatırım yapmaya başla!

BMW Isetta Truck: “Hulk’un Mini Yeşil Kamyoneti”

BMW'nin en küçük yapı birimi olarak eski yıllarda ürettiği Isetta, şimdi büyüyerek kamyonet haline geldi. İşte Isetta Truck!!!
BMW Isetta Truck: “Hulk’un Mini Yeşil Kamyoneti”

BMW’nin İtalyan Velam Isetta ile olan iş ortaklığı yollara olabildiğince küçük bir otomobilin doğmasını sağlamıştı. Amaç sadece şehir içi trafiğinde rahatlık ve parka yeri sorunlarını ortadan kaldırmaktı. Projeler çizilip herşey onaylandığı anda Isetta’lar Arjantin, Bulgaristan, Fransa, Brezilya, Almanya ve İngiltere’ye gönderimleri yapıldı.

BMW ayrıca, bundan 63 sene önce en az yakıtla gidebilen bir arabayı da üretmiş oldu. Isetta 100km’de sadece 3 litre yakıt tüketiyordu. Böylece büyük avantajlarına bir şık daha eklenmiş oldu. Şimdi sizlere vereceğimiz Isetta, küçüklük kavramı dışında büyük çaplı modifiye edilmiş. Masal karakteri gibi gözüken kamyonet Isetta, eski bir BMW teknisyenine aitmiş.

Isetta’nın kamyonet projesinde kupa kısmına ek olarak fazladan uzatılmış şasi görüyoruz.

Yeşil bir kurbağa gibi olan mini araca seçilen renkte sempatik duruyor.

1955 Isetta’nın orjinal boyası kaldırılıp gördüğümüz hafif parlak yeşil tonu seçilmiş.

Ekstra isleketle beraberinde Isetta, gençlik çağına girmiş gibi duruyor.

Kabin arkası düzleştirilip kamyonet için yine ufak bir kasa yerleştirilmiş.

Arkaya takılan büyük lastikle beraber, Isetta kapasitesi kadar taşımacılık yapmaya hazır.

Ahşap kasa ile genel renk tonlamaları uyumlu duruyor.

Havaya kaldırılabilir kasasının altına 4 silindirli VW 1.6L motor yerleştirilmiş.

Aktarımlar içinse 4 ileri şanzıman düşünülmüş.

Sonuç olarak işin içinde Isetta olunca ne yapılırsa yapılırsın herşey sevimli oluyor. Isetta şu anda koleksiyonerlerin gözdesi bir araba ve boyutlarına göre ters fiyatlara satılıyor.

Küçük Hulk Isetta, bitiminden sonra 12 bin dolara satılmış. Şöyle hesap edelim; ikinci el 2011 Ford F250 Kamyonetin ortalama satış fiyatı 8 ile 9 bin dolar arasında. İşte fiyatın ters orantılı halini de görmüş olduk! Malzeme gideri en azından bir uzunlamasına imal edilen Tesla Limuzin kadar yoktur! Peki bu özel Isetta Kamyonet çalışması sizce nasıl olmuş?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum