Yatırım yapmaya başla!

Otonom Sürüş Teknolojisinde Dev Firmalar Birleşiyor!

Otonom sürüş teknolojisinde ileri seviyeye gelen BMW ve Intel şimdi de İtalyan FCA'yı projeye dahil ediyor. İşte detaylar...
Otonom Sürüş Teknolojisinde Dev Firmalar Birleşiyor!

Elektrikli arabaların gelişimi sürecinde, gayet sakin bir şekilde otonom sürüşlerin geliştirme ve programlama işleri yapılıyor. Araçların kendi kendine otomatik olarak gidebilecekleri sistem olan otonom, şu anda en sık olarak orta sınıf araçlarına da verilen yarı otonomu görmüştük. Bu kısımda otomobiller belirli hızlara kadar müdaheleleri kendi yaparak, aynı zamanda güvenlik unsurlarının aktif denetimlerini de kontrol edebilmektedir.

Bu haberimizde ise dünya otomotiv devleri bu iş üzerine daha fazla yoğunlaşmak ve hızlandırmak amacıyla ortak projeye imza atıyorlar. Bahsetmiş olduğumuz şirketler BMW-Intel-FCA! 2016 yılında BMW, bilişim şirketi Intel ile iş ortaklığına girerek bağımsız gidebilecek araçlar için çalışmalara girmişti.

Gelinen noktada Tesla’nında otonomlarını üstelenen Mobile şirketi ile toplamda 4 dev şirket kolları sıvamış durumda.

Fiat Crhysler’in de olaya dahil olması işlerin ve özellikle Ar-Ge kısmının rakipsiz şekilde ilerlemesini sağlayacaktır.

Aslında Fiat-Google bu konu üzerine geçen sene ufak bir işbirliğine gitmişti.

BMW’nin Intel’den sonra FCA ile ortaklığı büyük ihtimal Kuzey Amerika testlerinde Chrysler faktörünün avantajlı olduğu kendi topraklarında daha iyi iş yürütebilmek adına olabilir.

Ticari açıdan da düşündüğümüzde Almanların Amerikan bölgelerinde yapacakları proje testleri sayesinde bir yandan da piyasa hakimiyeti kuracaktır.

Genellikle Lexus marka araçlar üzerinde yapılan testler bu sefer bakalım hangi arabalar üzerinde yapılacak. Hatta Japon Lexus kendi bünyesinde geliştirdiği süper otonom sürüş özelliği ile de çok konuşulmuştu.

Proje ceo’su Sergio Marchionne, “Tam otonom sürüşe geçmek için otomobil üreticilerinin haricinde teknoloji sağlayıcılarıyla da ortak çalışılıyor olmak hayati önem taşıyor. Bizim ortaklığımız da teknik çalışmaları güçlendirmenin haricinde satış hacmini de artıracak ve coğrafi ağımız genişleyecek” konuşmasıyla biraz önce demek istediğimiz yere çıkmış oluyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum