Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

BMW iNext SUV 2021’de 700 Km Menzille Geliyor!

BMW, konsept olarak gösterdiği ve farklı hava koşullarında zorlayıcı testlerini sürdürdüğü iNext SUV'un menzil rakamlarını değiştirdi!
BMW iNext SUV 2021’de 700 Km Menzille Geliyor!

BMW’nin X5 boyutlarında ele aldığı ve geçtiğimiz sene fuarda gösterdiği iNext için ayrıntılar gelmeye başladı. Devasa böbrek ızgarasıyla tasarım yönünden farklı gözüken elektrikli modelin 2021 yılında BMW plazalarında yer alması bekleniyor. Alman marka aracını benzin, dizel, hibrit ve tamamı elektrikli güç aktarma organlarını destekleyen ortak bir platforma alacak.

Elektrik kısmında gerekli çalışmalar yürütülse de henüz haberi verilmeyen otonom sürüş teknolojisi, hayretle karşılayacağımız şekilde gelecek. Önceki BMW iNext haberlerine baktığımızda 3. seviyenin araç için uygun olacağını söylemişiz. Birde BMW’nin EV SUV’u için verdiği önceki menzil rakamıyla şimdiki uyuşmuyor. İşte detaylar;

BMW iNext SUV’un menzil rakamları her geçen zamanda artış gösteriyor.

Yeni yeni tanıdığımız ve hayatımıza giren elektrikli modeller için şirketler de sürekli teknik rakamlarda değişiklik yapıyorlar. En uygun elektrikli aktarma organı ve onu destekleyecek piller yapmaya çalışan BMW, iNext için söylediği 600 km menzil rakamı şimdi 700 km oldu.

Auto Express, bu rakamı WLTP standartlarında 579 km olarak belirlemişti. Eğer bu kullanım aralığı rakamı 700 km’ye çıktığına göre Alman modelin tabanına yerleştirilen piller sanıldığından daha büyük olacak. Tahminler iNext SUV’un 120 kWh’lık devasa pillere sahip olacağı yönünde.

Rivian’dan gelen en büyük pil kapasitesi rakamlarına göre yine aşağıda olsa da elektrikli Almanın Tesla, Mercedes ve Audi gibi rakiplerini geride bırakacak. Ağustos ayında BMW’nin Dingolfing tesisinde 100 iNext prototip ürettiği ve bir adet “rotary bonding” de dahil olmak üzere birçok yenilikçi üretim çözümünü test ettiği açıklandı.

BMW bu aracını özel planlar, uygulamalar ve oluşturma programı ile yaparak, gövde malzemesinde yapılan yeni bir teknik üretim anlayışında, iNext’in diğerlerinden çok daha mukavemetli olacağı söylendi.

Konsept üzerinde görülen geleneksel dikiz aynaları kamera sistemli olanla değiştirilecek. Değişkenlik gösterecek kısımlarda LED farların biçimi, biraz daha küçülmesi beklenen ızgara ve panaromik cam tavan görünümü.

Verilen 700 km menzilin normal yaşam kullanımlarında mutlaka daha az olacağını biliyoruz. BMW, iNext SUV’un pil gücünü en soğuk iklim ile en sıcak iklim arasında deneyerek, çıkışında müşterilerine karşı net olacak. Alman marka geçtiğimiz günlerde, SUV’un poligonal direksiyon simidi ve bilgi-eğlence sistemine ilk bakışımızı sunan iNEXT kabininin teaser görüntülerini yayınlamıştı.

BMW’nin en gelişmiş otonom sistemini vereceği iNext’in iç düzeni de farklı bir şekilde, görmediğimiz tarzda yapılmıştı. BMW, özel direksiyon sistemi, otonom sürüş modları kullanıldığında sürücüyü bilgilendirecek ve ayrıca sürücünün aracın kontrolünü tekrar alması gereken durumları belirten optik liflerle donatılmış olacaktır.

Yansıtıcı olamayan ekranların verildiği iNext’in araç kontrol izleme sistemlerinin yolcuların izleyemeyeceği şekilde monte edildiğini söyledi. Irlinger, “iNEXT hepsi bir arada aracı olacak”. 2021’de teknoloji olarak yapabileceğimiz her şeyi iNEXT’te göreceksiniz. İnsanlar neden bu kadar uzun süre beklediğimizi soruyorlar, ancak teknolojideki bir sonraki adımı beklediğimizi anlayacaklar. Sadece batarya değil, özerk sürüş ve iletişim ve bağlantı için yeni sistemler. Bütün bu teknoloji 2021’de yeni olacak.” dedi.

Modelin 5 metrelik bir boyutta, X5 ile X6 yüksekliğinde ayarlanmış. Konsept 24 inçlik bir jant grubuna sahip ve B direğinin olmaması intihar kapılı bir duruş veriyor. Kısaca BMW’nin elektrikli ve uzun menzilli iNext SUV’un çıktığında markanın hazırlamış en özel araç olarak göreceğiz.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum