Paratic İçerik Arama
Yatırım yapmaya başla!

BMW’nin İlk Elektrikli SUV Aracı iX3 Konsept Gösterildi!

BMW, Brilliance Automotive ile ortak geliştirdiği tamamı elektrikli SUV'u iX3'ün konsept çizimleri yayınlandı!

BMW, en başta melez motor mantığında ilerlemiş son makyajlı yapısıyla gösterilen i8 ve kompakt yapılı i3 modelleriyle piyasada yerini almıştı. iX3, SUV segmentinde elektrikli bir araç olarak göreve getirilecek. Auto China 2018’de sergilenecek elektrikli BMW’nin, geleneksel grafiklerin dışına çıkılmadığını görüyorum. Alman markanın son ataklarına baktığımızda; özellikle i3 ve i3s ile gelen menzil rakamları iyileşmiş ve performansının ilgi çeken hallerini izlemiştik.

Sportif karoser yapı üzerinde şekillendirilen yeni BMW EV SUV‘nun içerisinde artık fosil yakıta dair hiç bir iz bulunmayacak. O yüzden parçaların kalıpları korunurken, biraz kapatma işlemlerine tabi tutulmuş.

Markanın karakteri haline gelen böbrek ızgaraların sadece hava girişi engellendi.

BMW’nin Amiral SUV’u olarak piyasaya sürülecek X7‘den de izler taşıyor. Çünkü X7 için düşübülen ön kısım tasarımında en büyük seçimlerle karşılaşmıştık.

Yani ızgara olabildiğince geniş tutulmuş, aynı şekilde iX3’e de benzerinin yapılmış olduğunu anlaşılıyor.

Diğer kısımlar BMW’nin ara crossoverı X2 ve X4’e yakın bir sınırlarda kasa yapısı belirlenmiş.

Farların biçimleri ve tamponundan zaten hangi markaya ait olduğu ile ilgili bir sorun yok. Keza arka kısımların duruşu da öyle. Odaklanılması gereken yerin motor, pil ve üretilen güçlerin olduğu söyleniyor.

iX3’ün elektrikli motoru toplamda 270 beygir güç üretecek.

Konsept için aldığımız teknik bilgilerde; 70 kWh‘lik bir batarya ile WLTP prosedürü kapsamında 400 kilometre menzile sahip olacak. Karşılaştırılma yapıldığında X3 xDrive30i ve xDrive30d‘den fazla güçlere sahip olurken, üst seri M40i’den daha az güçlerle çıkış yapmış olacak.

Ve iX3, 150 kW‘lık hızlı şarj ile 30 dakikada piller tam dolu seviyeye getirilecek. Üretici elektrik motoru, şanzıman ve kontrol modülünü tek bir bileşen üzerine entegre ederek hafif ve olacak diğer EV araçlarına aktarımları daha basitleştirilmiş. Çinli Brilliance Automotive ile ortak geliştirilen iX3’ün üretim aşamasında da beraber hareket edilecek. Böylelikle iPerformance plug – in hibrit motorlu i3 ve i8 arasındaki boşluklar kapatılacak.


Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın.

Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Haber kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükle