Paylaşım

BMW i8 Roadster Versiyonu Hakkındaki İlk Detaylar!


 

BMW'nin en havalı elektrikli spor arabası olan i8, artık Roadster kasa yapısına kavuşuyor. BMW, üstü açık versiyonu hakkındaki ilk ipuçlarını verdi. İşte detaylar...

Alman BMW’nin devrim niteliğindeki hibrid motorlu spor arabası i8‘in, üçüncü versiyonu olan Roadster‘dan ipuçlar verildi. 2014 yılında üretim bantlarına alınan ve karoser yapısı ile tüm dikkatleri üzerine çeken i8, dünyada fazlasıyla ilgi gören bir otomobil olmuştu. 3 farklı bölgede montajlanan i8, daha ucuz olan hibrid motorlu i3‘e göre de daha çok tercih edilmişti.

2010 yılında Vision Dynamics adı altında konsept tanıtımı yapan BMW, geleceğin elektrikli spor araba sinyallerini o zamanlarda vermişti. Almanya Uluslar Arası Otomobil Fuarı‘ında sergilenmesinin ardından, plug-in hibrid motorlu olarak sahalara çıkış yapmıştı. Şimdi ise BMW, i8’in üstünü açarak daha havadar hale getirdi.

BMW, i8 Roadster hakkında ufak bir video yayınladı. i8’in teaser videosunu buradan izleyebilirsiniz.

Yeni i8 modelinde ilk dikkat çekici unsuru farları oluyor. Mercek etrafına büyük ve küçük olmak üzere Led aydınlatmalar koyulmuş. Led’ler artık yan yana değil, üst üste duruyor!

Değişimlerin içerisine tampon ve farklı jant seçenekleri de eklenmiş.

Teaser videosuna baktığımızda Roadster’da şekillenen yeni kapı ve tavan yapısını görüyoruz.

i8 departmanı aracın aerodinamik parçalarının da normale göre iyileştirildiğini bildirdi.

i8’in üstünün açılması ile motor bölümünde de %10’luk fazladan bir güç bekleniyor. 1.5 litre hibrid motor görevine devam edecek. i8 Roadster’ın 420 beygir gücünde olması bekleniyor.

Motor gücüne orantılı olarak kalkış ve maksimum sürat değerleri de normal olarak değişim gösterecek.

i8’in üstü açılır modelinin 2018 yılının ortalarında çıkması bekleniyor. Büyük ihtimal ile önümüzdeki 4 ay içerisinde ön tanıtımı yapılabilir.

BMW’nin elektrikle güçlenen arabası i8, beklenen üstü açık versiyonuna kavuşuyor. Karoser duruşu ile oldukça havalı olan coupe yapısının yanına Roadster enfes duracak! Her kesim insanın tercihleri arasına girmesi ve küçük hacimlerden tatminkar güçler çıkarması, i8’in popülaritesini artırdı diyebiliriz.

Roadster kasa yapısının da çıkmasıyla aile üyeleri tamamlanacak ve geleceğin spor arabası en yeni haliyle uçurmaya devam edecek.

Paratic Piyasalar

Yorumları Görmek İçin Tıklayın