Yatırım yapmaya başla!

BMW M Birim Araçlarının Geleceğini Gösteren “Vision M Next Concept”

BMW, geleceğin M'leri ve i8'den haber verdiği Vision M Next'i Frankfurt sahnelerine çıkardı.
BMW M Birim Araçlarının Geleceğini Gösteren “Vision M Next Concept”

Frankfurt Otomobil Fuarı’nın kapılarının açılmasıyla geleceğin harika otomobilleri de birer birer sahnelere çıkmaya başladı. “Vision” adı altında harika eserler gösteren Almanlar, ilk olarak Mercedes S Serisi’nin lüks elektriklisi görevine getirilecek EQS’i bizlerle tanıştırılmıştı. Yeni misafirimiz BMW’den geldi ve o da M araçlarının gelecekteki hallerinden ipuçları veriyor.

BMW, i4 Concept ile fuar kapılarını açarak, böbrek ızgarasının en devasa şeklini gösterdi. Sonrasında ise kadraja bir M model girdi ve prototipin duruşunu ilk M1 modelinin 21. yüzyıl haline benzettik. Bakalım Vision M Next Concept‘te hangi uygulamalara yer verilmiş.

Metala verilen sıra dışı yoğun hareketler!

Vision M Next’te M1’in hatlarının taşınması istenmiş. Bunun da üstüne Turbo ve i8‘ten gelecek modern parça stillerine yer verilmiş. Biraz daha bütün bakıldığında da uzaktan bir Lamborghini Gallardo görüyoruz.

Vision M Next’in hatlarında yumuşak bir kısım göremiyoruz.

Geometrik ızgara, BMW rozetli araçlara takılanların en büyüğü olsa gerek. Yarışçı bir izlenim verilmek istendiği tamponlarından belli oluyor. Üçgen forma karşı köşelerde dik açıyla inilen tampon kısmında genel bir “Y” havası mevcut.

Yine geleceğin farlarından olabilecek Laser Wire aydınlatmaların şekil ve teknolojisine diyecek bir şey yok.

M Next’in bedenindeki boya oldukça özel ve parlak duruyor.

Spor araba klasmanında geleceğin yakışıklılar listesine girecek M Next’in jant kısımları Y desenden oluşuyor. Jantların açıklık kısımlarındaki kırmızı kapaklar da aracın elektrikte tasarruf edeceğini gösteriyor.

Kırmızı süslemelerin üzerine verildiği Thrilling Orange Cast Silver metalik rengin, tonlaması harika olmuş. Görsellerden kaynaklı olarak gövdeyi bir an mat görürken bir süre sonra parlak bir hale geliyor.

BMW gelecekte arabanızı nasıl kapılarını açarak aktif edeceğinizin yeni şeklini söyledi.

M Next’in kabinene girmeden önce belki bir 5 sene sonra oraya girmenin yeni yöntemlerinden bahsedelim. BMW, M aracıyla gösterdiği ancak çoğu modellerinde olabilecek “yüz tanıma” sisteminden söz etti.

Fiziksel bir anahtara veya mobil telefona ihtiyaç duyulmayacağı söylendi. Mühendislerin geliştirdiği bir yüz tanıma ile giriş/çıkış ve aracı çalıştırma bu sayede gerçekleştirilecek.

İç tasarım minimalist olduğu kadar bize göre çok daha ileride bir parça stillerine sahip.

Yükselen kapılarından içeri girmek zor gibi gözüküyor. Büyük eşikler aklımıza Mercedes 300SL’yi getirdi. Kabin oldukça sade ve aslında tamamen özerk sürüşe bağlı olacak bir kullanım şeklini işaret ediyor. Direksiyon bile buradan portatif geliyor!

Kemer desenli kapıların, malzeme ile kırmızı şeritlerle süslenen taban mavi döşeme malzemesinin doku kalitesi buradan belli oluyor. Gösterge paneli niyetine yapılan kristal hisli malzeme de kabinin ince ayrıntılarından.

BMW Vision M Next hızlı ve çevreci!

Tamamı elektrikli bir yapıda zannedilse de BMW, i8’de olduğu gibi melez bir yapıdan bu sefer 600 beygir güç almış. O zaman bu araca yakın gelecekte değişime girmesini beklediğimiz i8 diyebiliriz.

4 silindirli benzin ile yardımcı elektrik motorun ürettiği güç rakamından sonra performans olarak 3.0 saniyede kalkış ve 300 km/h süratine çıkabileceği aktarıldı. En az bu rakamlar kadar dikkat çekici olan bir detay da, hibrit modunda 100 km kadar gidebileceği. Kısaca bu fütüristik modelin canlanacağını söyleyelim…

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum