Yatırım yapmaya başla!

Dünyanın En Büyük Otomotivcileri Tesla’ya Karşı Ortaklık Kurdular!

En büyük firmalar ortak bir proje ve şirkette bir araya geldiler. Oluşumun temelinde elektrikli araçlar var. İşte detaylar...
Dünyanın En Büyük Otomotivcileri Tesla’ya Karşı Ortaklık Kurdular!

Başlığımızda da belirttiğimiz üzere dünyanın en büyük otomobil firmaları geniş kapsamlı bir iş için ortaklık yoluna gittiler. Daha önce bu girişim BMW-Intel-FCA arasında olmuştu. Şimdi ki büyük ortaklık ise Almanlardan. BMW, Ford, Mercedes-Daimler ve VW Grup yüksek güçlü sarj istasyonu (HPC) için kendi aralarında ortak bir şirket kurdular.

Günümüz ve geleceğin yeni nesil motor tipi olan elektrikli üniteler, sürekli üretim planlarında olsa bile sonrası hizmetler için her hangi bir oluşum yok. Yani burda demek istediğimiz full elektrikli araçların bataryalarını doldurabilecekleri belli başlı noktalar çok az.

Tesla’nın GigaFactory batarya üretimine karşı bahsettiğimiz firmalar hızlı şarj istasyonları kurma girişimine geçtiler.

Hızlı alınan bir kararla istasyon işine Tesla’dan önce girmek isteyen Ford, Mercedes, VW ve BMW bu yılın sonuna kadar yaklaşık olarak 20 HPC noktasının kurulumunun biteceğini açıkladılar.

“Ionity” adını verdikleri yeni şirketle, Avrupanın hızlı şarj istasyonlarına çözüm getirmeye çalışacaklar.

HPC’nin ilk başlagıç ülkeleri Almanya, Avusturya ve Norveç planlanıyor. Her otomotiv firmasının hedef yılı olan 2020’de 400’ü aşkın istasyonun faaliyete geçireceklerini bildirdiler.

Şu anda zaten elektrikli arabaların, özellikle ülkemizde yayılmaması ve insanların uzak durması direk olarak şarj edilebilecekeleri yerlerin olmamasından kaynaklı.

Belli başlı noktalarda ve bu noktaların çoğunluğu araçların menzil dışlarında kalıyor. Uzak mesafe yolculuklarını da haliyle imkansız kılıyor. O yüzden satışların %90’nı hibrit arabalara yönelik oluyor. Bakalım ülkemizde en azından büyük şehirlere bu istasyonlar ne zaman kurulacak!

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum