Yatırım yapmaya başla!

BMW’nin Elektrikli Otomobilleri i3 ve i8 için Son Yenileme Süreçleri Olabilir!

BMW, hibrit motorlu i8 ve tamamı elektrikli i3'ün üretim süreçleri hakkında açıklamalarda bulundu!
BMW’nin Elektrikli Otomobilleri i3 ve i8 için Son Yenileme Süreçleri Olabilir!

Aldığımız habere göre BMW, değişen dünya yakıtına karşı farklı hamleler düşünüyor. Elektrikli araba konusunda segmentlere farklı kollardan saldırılıyor diyebiliriz. Hibrit alanda Toyota ve Nissan‘ın liderliği sürerken, full EV araçların premium yüzünde ise Tesla bulunuyor. Böyle bir yarış içerisinde BMW’de kendine araçlarıyla boy gösterebilecek hızlı bir çıkar yol arıyor.

i3 ve i8 modellerine baktığımızda hibrit ve tamamı elektrikli olarak piyasaya çıkartılıyor. Spor araç konusunda grafikleri olsun, 1.5L’den ürettiği güçler olsun i8 aslında olması gerekenden daha yüksekleri hakeden kapasiteye sahip. Ne yazık ki gerçekte durum böyle değil.

Yapılan açıklamalara bakılırsa iVison’ların akibeti daha erkene alınacak.

i Serilerini genişletme çalışmaları beklerken, çıkartılacak modellere karşı bazılarının da sonunu gelecek. Son konseptinin i4 olacağını söyleyen BMW, bunu 2020 yılına kadar hayata geçirme planları içerisinde.

Madalyonun diğer tarafında ise iVison’lar geldikçe i3 ve i8’in üretimleri de sonlandırılabilir. O zaman önümüzdeki 2 yıl içerisinde Alman markanın daha hızlı davranması gerekiyor. Neticede Almanlar bu konuda yavaş gibi gözükse de bence planlarını önceden yapmışlardır.

SUV tarafını Model X ve Jaguar i – Pace şimdilik kapattı.

Falcon kapılarıyla arazideki en güçlü EV araç olan Model X, yüksek ilgiyle istenilen seviyeye getirilmişti. Ardından uzun süredir çıkışının haber verileceği söylenen ve en sonunda karizmatik bir çıkış yapan Jaguar i – Pace SUV, rakibini hız konusunda devirmeyi başarmıştı.

Kısaca BMW’nin yapması gereken dört kapılı sedan formunda EV araç üretmek. Ve bunu en hızlı şekilde! Her ne kadar 2020 yılında i4 çıkışı mümkün gözükse de i8’den ziyade i3 ile idare etmek zorunda!

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum