Yatırım yapmaya başla!

BMW Alarm Durumuna Geçerek Binlerce Dizel Aracını Geri Çağırıyor!

BMW yine araçlarında çıkan yangın olayı ile çalkalanıyor. İşte detaylar...
BMW Alarm Durumuna Geçerek Binlerce Dizel Aracını Geri Çağırıyor!

Alman markalardan gelen kötü haberlerin sonu gelmiyor. Bu seferde BMW’nin başı dertte. VW’nin sizlere elektrik motorlarındaki sorunundan ve Avustralya kıtasındaki aldığı stratejik kararından bahsetmiştik. Gelen yeni haberde BMW yine binlerce aracını servislere çağırmak mecburiyetinde kalmış. Sebeb yine yangın tehlikesi!

Geçen sene bu yüzden 1.4 milyon aracını, klima aksamlarındaki kritik yangın tehlikesinden toplatma kararı almıştı. Alman lüks otomobil üreticisi çağrısını dizel motorlu olan modellere yaptı. Bakalım BMW’nin gelin demesinin nedeni neymiş!

Güney Kore’de Çıkan Bir Yangın BMW’nin Hatasını Ortaya Çıkarmış

Güney Kore'de Çıkan Bir Yangın BMW'nin Hatasını Ortaya ÇıkarmışTehlikeli durum Güney Kore’de çıksada yansımaları Avrupaya kadar uzanıyor. BMW’nin dizel modellerine özgü olan egzoz gazı devridaim modülü yüzünden motor kısmına sıçrayan yangınlar tespit edilmiş.

Markanın Kore Başkanı Kim Hyo-Joon, tüm müşterilerinden özür diledi. Bu hafta içi düzenlenen basın toplantısında Joon, “Son zamanlarda meydana gelen yangın olayları için insanlar ve hükümet yetkilileri arasında endişe yarattığımız için özür dileriz.” dedi.

BMW’ye Karşı Bazı Davalar Açılmış!

BMW'ye Karşı Bazı Davalar AçılmışGüney Kore’de 106 bin olmak üzere Avrupa ile birlikte 324.000 adet dizel BMW modeli hataları düzeltilmek üzere servislere gidecek.

13 Güney Koreli kullanıcısı Bavyeralı otomobil üreticisine karşı “korkudan arabalarını çıkaramadıkları” gerekçesiyle her biri 4.447 dolar tazminat talep etmişler. 

Aslında bu sorunun olabileceği ön görülmüş ancak 2016 yılından beri hangi dizel motorlarında böyle bir sorun olduğu tam olarak anlaşılamamış. 5.20d’ye yoğunlaşılarak en fazla hatanın bu seride olduğu anlaşılmış. Ancak diğerlerinde de bu sorun tespit edilmiş.

Servislere ne şekilde gelin denilecek ve ne zaman start verilecek bir bilgi verilmedi. BMW’nin son iki yıldır ki araç yangınları müthiş maliyetler ödemesine neden oldu. Durumun sevindirici kısmı ise modülün çıkardığı yangın yüzünden ölüm ve yaralanma durumu tespit edilmemiş.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum