Yatırım yapmaya başla!

BMW & Daimler Uber Rekabeti için El Sıkıştı!

Daimler ve BMW, mobilite hizmetlerinde en iyiyi sunmak için konudaki en büyük şirketlere 1.13 milyar dolar yatırım yaptı!
BMW & Daimler Uber Rekabeti için El Sıkıştı!

İki dev Alman şirket otonom araçlar ve uygulama tabanlı hizmetleri kullanarak yapacağı taşıma hizmeti için bir araya geldi. Resmiyet kazanmadan önce BMW ve Daimler, Uber ve Çin’in Chuxing gibi teknoloji şirketlerinin tamamının kendi kullanım haklarına geçmesi için teklif göndermişti. Güç birleşiminde Uber’e karşı beş farklı alanda hizmet veren şirketlere 1.13 milyar dolarlık bir yatırım yapılacak.

Otomotiv sektörüne uyarlancak atımların içerisinde EV şarj, otomatik park etme teknoloji gelişimleri yapan firmaları tek çatı altında toplayarak, arabalar için birleştirilecek. Detaylar aşağıda…

BMW ve Daimler, 60 milyonluk bir müşteri kütlesine sahip.

Bu kadar fazla müşterisi olan otomobilin gözde şirketleri, sandığımızdan daha geniş bir iş koluna hakim olacak. BMW Yönetim Kurulu Başkanı Harald Kruger Cuma günü yaptığı açıklamada, “Günümüzde sahip olduğumuz 60 milyon müşteriye, otomobil entegrasyonu, sürüşten meydana gelme, otopark, şarj ve multimodal taşımacılık hizmetlerinin sorunsuz bir şekilde entegre, sürdürülebilir ekosisteminden yararlanacak” dedi.

Charge Now’un hali hazırda 25 ülkede 100.000 fazla şarj noktasına sahip. Bu da onu evrenin en büyük EV şarj sağlayıcısı yapıyor. Otomatik park sistemlerinde kendini gösteren Park Now, Avurapa ve Kuzey Amerika’da 30 milyondan fazla müşteriye hizmet veriyor.

Kruger, “Açık bir vizyona sahibiz: Bu beş hizmet, özerk bir şekilde şarj ve park eden ve diğer ulaştırma modlarıyla birbirine bağlanan, tamamen elektrikli, kendi kendine çalışan bir araç filosuna sahip tek bir mobilite hizmet portföyü oluşturmak için daha da birleşecek.” şeklinde açıklama yaptı.

İş kollarının devamında Share Now akıllı telefonlarla, müşterilerin araç kiralama ve ödeme yapmalarını sağlayan bir araç paylaşım uygulaması görevinde. BMW ve Daimler önceden de bu sistemi 31 şehirde, 200.000 aracında kullanıyor.

Now Park, taksi, özel şoförler ve e-scooter araçlarında Avrupa ve Güney Amerika’da 21 milyon müşteriye hizmet veriyor. Daimler-Mercedes’in CEO’su Dieter Zetsche, “14 başarılı markanın gücünü ve uzmanlığını bir araya getiriyoruz ve hızlı büyüyen pazarda yeni bir oyuncu oluşturmak için 1 milyar Euro’dan fazla yatırım yapıyoruz. Akıllı bir ortak girişimler ağı oluşturarak, mevcut ve gelecekteki kentsel hareketliliği şekillendirebilir ve dijitalleşme, paylaşılan hizmetler ve müşterilerimizin artan mobilite ihtiyaçlarının yarattığı fırsatlardan azami fayda sağlayacağız.” dedi…

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum