Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

BMW Rolls Royce ve Mini’lerin Üretildiği İngiltere Fabrikalarını Kapatıyor!

Brexit (İngiltere'nin AB'den çıkış süreci) ile birlikte BMW'nin İngiltere tesisleri tehlikeye girdi. İşte haberin detayları...
BMW Rolls Royce ve Mini’lerin Üretildiği İngiltere Fabrikalarını Kapatıyor!
HABER GİRİŞ

BMW, İngiltere’nin Avrupa Birliği’nden çıkma durumu olan Brexit hayata geçirilirse üretim tesislerinin  geleceğinin tehlikede olduğu söylendi. Bir süredir İngiltere’nin Avrupa Birliği’nden ayrılacağı konuşuluyor. Haliyle sonucunda ticari anlaşmalarında bitirileceği anlamına geliyor.

Yapılan açıklamalara göre durum BMW’nin 4 büyük tesisini kapsıyor. Carscoops‘un haberine göre Rolls Royce ve Mini üretim tesislerinde gelecek pek parlak gözükmüyor.

BMW Tesisleri 7 Bin Kişiye İstihdam Sağlıyor

BMW Tesisleri 7 Bin Kişiye İstihdam SağlıyorBMW gümrük müdürü Stephan Freismuth, “Her zaman elimizden gelenin en iyisini yapabildiğimizi ve her şeyi hazırlayabileceğimizi söylemiştik, ancak günün sonunda tedarik zincirinin sınırda duracak olması durumunda, ürünlerimizi İngiltere’de üretemeyiz.” dedi.

Kraliyet AB’den ayrılma onayını verdi. İngiltere Oxford’daki Mini fabrikası, Goodwood’daki Rolls Royce, Hams Hall’daki motor ve Swindon’daki metal presleme tesisi olmak üzere 4 büyük tesis kapatılmak zorunda kalacak.

Ayrıca otomotiv dışında Brexit faaliyetlerine yönelik Airbus‘un da İngiltere’den ayrılmaya zorlancağı söylenmişti.

GCM Yatırım Banner

BMW İngiliz Tesislerine Parçaların %90’nını Avrupa’dan İthal Ediyor!

BMW İngiliz Tesislerine Parçaların %90'nını Avrupa'dan İthal EdiyorMesela Hams Hall fabrikasından Almanya BMW tesislerine motor üniteleri gidiyor. Mini araçlarının %80‘den fazlası, Rolls Royce’nin de %90‘dan fazlası ihraç ediliyor.

Freismuth, İngiliz tesislerinden vazgeçmek istemediklerini söyledi. Ancak tam onayla birlikte ticari alış – veriş ve giriş – çıkışların yasalar kapsamında olmayacağını bildirdi.

İlginizi Çekebilir :

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Aston Martin Brexit Nedeniyle Üretimi Durdurabilir

Durumlar şu anda BMW’nin İngiltere fabrikalarını kapatması gerektiğini söylüyor. Sonrası için elbette planlar yapılmıştır ancak Rolls Royce ve Mini gibi markalar hangi ülke topraklarına taşınacak! Bu kısımda sancılı bir süreç yaratabilir.

Bu soruların net cevabını ilerde daha sağlıklı şekilde alacağız. Yeni detaylardan söz edildikçe sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.