Yatırım yapmaya başla!

BMW’nin Amiral SUV’u X7 iPerformance Tüm İhtişamıyla Karşınızda!

BMW tarihinin en büyük aracı X7'nin, iPerformance olarak ilk görselleri gönderildi. X7, 12 Eylül'de yapılacak olan otomobil fuarının en çok merak edileni diyebiliriz. İşte detaylar...
BMW’nin Amiral SUV’u X7 iPerformance Tüm İhtişamıyla Karşınızda!

Son yıllarda markalar sıralı bir şekilde yeni modellerini çıkarmış olsa da 2017 yılına “concept” senesi diyebiliriz. Konseptlerin dışında elektrikli araç dünyasında söz sahibi olmak isteyen Alcraft gibi yeni markalarda doğdu. Otomobil üreticilerinin alt firmalarının ayrılarak özerkliğini ilan etmeleri gibi gayet heyecanlı bir yıldı da diyebiliriz.

BMW, uzun zamandır çıkartacağını söylediği X SUV‘ların en büyük üyesi X7‘nin nihayet “genel yapısı böyle olmuş” diyebileceğimiz bazı görselleri ortaya çıkardı. 12 Eylül’de yapılması beklenen Frankfurt Otomobil Fuarı öncesinde gördüğümüz konsept yapısı, artık üretim bantlarından nasıl ineceği yönünde sağlam deliller verilmiş oluyor.

X7 iPerformance için ilk diyeceğimiz söz büyük! BMW’nin 7 Serisi sedanlarından sonra X7, amiral sıfatını hakettiğini görüyoruz.

Ön camdan itibaren bombeli gelen kaputunun uç kısmından başlayan nerdeyse 3 araba ızgarası büyüklüğündeki böbrek hava girişi, marka tarihinin en devasası!

X7 farları spor arabaların efsane ismi 8 Serisi ile aynı formatta düşünülmüş. Otomotiv firmalarının kısık ve dar bakışlı far modasına gördüğümüz gibi BMW’de katılmış.

X7 iPerformance’ın tamponu, köşelerden dik çıkan krom hava girişi detaylarıyla güzel durduğunu söyleyebiliriz. Ayrıca kavisli şekillerin verildiği tamponun ızgara altından itibaren oluşturduğu görüntü soğuk havaya ihtiyacı olmamasına rağmen geniş tutulmuş.

Profiline baktığımızda X7’de ilk dikkat çeken Infiniti QX80 tarzında olan gizli kapı kolları çekiyor. Kapı aralıklarına dik krom çubuk süslemesi verilmiş.

BMW X7’nin, karakterindeki büyüklük duygusu jantlara da yansıtılmış. Jant rakamları belli olmasa da kafamızda canlandırdığımız ölçüler 22 inç!

Yeni BMW amiral SUV’un arka kısmın da X7’nin altında kalan X SUV’ların karışımı bir yapı karşılıyor.

X7 iPerformance’ın stop far yapısı bizce görsel olarak mükemmel. Tek çizgi üzerinde ele alınan farların orta kısmından geçirilen krom şerit, futuristik havayı üstte taşımış.

X7’nin büyük arka kısmını tamamlaması için uygun olabilecek en uygun tampon verilmiş.

iPerformance’in iç mekanında da farklı dünyaların kapıları açılmış. Güncel BMW modellerinden alınan kokpit kalıpları, özgün tasarımlara da barındırıyor.

X7’nin direksiyonuna son zamanlarda gördüklerimizin en iyisi diyebiliriz. Yenilikler arasında olan Gösterge panelinin renk ve yapısı da oldukça güzel duruyor.

Orta merkeze koyulan multimedya ekranın yanı sıra arka yolcular için de kullanabilecekleri büyük ekranlara yer verilmiş.

X7’nin motor ünitesini gizli tutan BMW, karşımıza hidrojen ve plug-in hibrid motorla çıkış yapması şaşırtmayacaktır. Nedeni ise diğer segment lideri olan 7 Serilerinde “e” logolu üniteler kullanılıyor

BMW X7 iPerformance yenilik açısından bir şeyler sunduğunu söyleyebiliriz. Ancak konseptin ilk görsellerinin çıkışıyla resmen dünya ikiye bölündü diyebiliriz. Bir kısım insanlar daha prototip bir örneği dahi çıkmayan X7 için abartının son noktası olarak nitelendirdiler. Özellikle dünya halkı böbrek ızgaranın büyüklüğü konusunun üzerinde durdu. Hatta “Mercedes çalışanı BMW’yi sabote etmek için işe girmiş” diyenler bile oldu. Tabi diğer tarafta genel karoser yapısını oldukça beğenenlerde oldu tabi.

Gördüğümüz resimler konsept olduğu için çıkış versiyonunda tabi ki farklılaştırma olacaktır. İşte o zaman eleştiri yağmuruna tutulan ızgara ve tamponlarda belki biraz daha dar formamda ızgara yapılabilir. Bizim görüşümüz ise aracın markanın en büyüğü olmasından dolayı, kullanılan parçalarda orantılı seviyede tutulmuş. Büyük olduğunu inkar edemeyiz ancak kötü bir görüntü verdiğini de söyleyemeyeceğiz. Genellikle X7’nin eleştiri kısmı dış yapıda bırakıldı. İç mekan yapısı diğer segment araçlarda da beğenilen unsurlara sahip. Özellikle 3 kollu spor direksiyona verilen görsel ayrıntılar oldukça hoş. Bakalım BMW 12 Eylül‘de nasıl bir X7 ile karşımıza çıkacak.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum