Yatırım yapmaya başla!

BMW 850i’nin 4.4L V8 Motorunun Yapımı!Nasıl ki kalp sağlığı ve çalışması bir insan için önemliyse, otomobiller için de motorlar önem arz eder. BMW’nin ünite yapımlarında performansa dayalı çalışmalarını birçok kere şahit olduk. Hız konusunda eline su döktürmeyen Alman marka, rakipleri karşısında hep bir adım önde olacağı pozisyonları kendinde doğuruyor.

M Departman‘ın spesifik seriler için ayrı çalışıyor olması, modellerin standartlarından hep bir adım önde olmasını sağlanıyor. Bir şeyin imalatının hemen altında el yapımı ibaresi geçiyorsa o, pahalı ve özen isteyen üretim şeklidir.

BMW’nin 19 yıllık bir ara vermeden sonra yeniden hayata geçirdiği 8 Serisi‘nin bu sefer motor yapımını görüyoruz. Öncesinde üretim bantları görüntüsünde parçalarının nasıl birleştirildiğini seyretmiştik.

Görüntülerde 850i’ye özel olarak hazırlanan 4.4L V8 çift turbo motorun yapımına yer verilmiş. Piston, krank mili, zincir ve blok, bir kişi tarafından özenle hazırlanıyor. Teknisyen bu parçaların hepsini 1 saat içerisinde toplayarak hacimli motoru araç montajına hazır edebiliyor.

523 beygir üretecek ünite 750 nm torkla beraber 3.7 saniye kalkış süresi verecek. Bence +600 ps’i aşmamasına rağmen verdiği değer güzel!

BMW merkezinde geliştirilen ve birleştirilen ünitenin sağlam olduğu bu kısımda dahi belli oluyor. Normalde hiper ve Amiral Gemi otomobillerin bazı 8 ve 12 silindirli motorları elle birleştirilirdi. Demek ki uzun süreli ara vermenin ardından BMW “olmuşken en iyisi olsun” tarzında yol alınmış.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı

Bunu okuyan bunları da okurSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum