Yatırım yapmaya başla!

BMW 8 Serisi’nin Güçlü Bir Touring’i Olsaydı?

Dijital ortamın en iyi araç dönüştürücüsü X-Tomi, bu sefer 4 kapılı Gran Coupe 8 Serisi ile tasarımın üst boyutlarına geçmiş.
BMW 8 Serisi’nin Güçlü Bir Touring’i Olsaydı?

19 yıllık bir ara sonrası bizlerle yeniden buluşturulan 8 Serisi‘ni X-Tomi bir wagona dönüştürmüş. Yeni çıkmış araç modellerini hayal dünyasına göre şekillendirilen ve bizlerin bunu görmesini sağlayan tasarımcı, BMW’nin yapmayacağım dediği X7’nin M versiyonunu da sayfasında göstermişti.

Gran Coupe dört kapılı araç tarzında Mercedes’in Shooting Brake’si güçlü seçeneklerle satılıyor. BMW bu alana 8 Serisi’ne bunu yapar mı?. Wagon araçlarda genellikle güç gösterilerini Audi firması yapar. O çok istenen M3’ün bile station wagon örneğini yapmayan BMW’nin 8 Serisi Touring’i bantlara almasına hiç olanak vermiyoruz…

X-Tomi Design, 8 Serisi Gran Coupe üzerinden ilerlemiş.

BMW 8 Serisi Touring Wagon TasarımıBMW’nin M Dizayn parçalarıyla desteklenmeye başlayan bu güzel aracın görüntüsünün etkileyici olduğunu söyleyebiliriz. Uzun araçlar konusunda tecrübeli olan Alman marka, uzun aile aracı yapısını bir alt dilimlerdeki modellerinde uyguluyor. Dönüşüm içerisinde sedanın tavan uzunluğu artırılmış. Gran Coupe’nin eğimli tavan yapısı silinmiş.

Daha geriye götürülen cam, rüzgarlık ayrıntısıyla güzel gözüküyor. X-Tomi 8 Serisi’nin arka stop ve tampon yapısına dokunmadan tasarımını gerçekleştirmiş. M logolu aracın alçak sürüş pozisyonlu duruşunun profil kısmından oldukça sert olduğunu düşünüyoruz.

8 Serisi Touring, BMW ürünlerine alınır mı? Bize göre böyle bir düşüncenin olmayacağını, çünkü Mercedes E Serisi, Jaguar XF Sportback, Audi A6 Avant ve Volvo V90’a alternatif olarak 5 Serisi öne sürülüyor. Şu var ki bu saydığımız rakip modellerinin çoğu “ultra versiyon”lara sahip. A6’dan dönüşen RS6 ve E Serisi wagonun aşırı güçler üreten E63 S Shooting Brak’e karşı BMW’nin wagonda böyle bir savunması yok.

Olacak diye düşündüğümüzde 8 Serisi Touring, M850i’den gelecek bir motorla beslenirdi. 4.4L Twin Power V8, 530 ps ve 750 nm tork değeri ile hız wagonu olabilirdi. Öte yandan BMW, biraz daha abartıya kaçsaydı, M8’in gücünden yararlandıralacak bir süper aile wagonu yapmış olurdu. X-Tomi yine çizim olduğunu hissettirmediği bir çalışma yapmış!

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum