Paylaşım

2019 BMW 8 Serisi Prototip Kazası Ölümle Sonuçlandı!

 

BMW, Cuma günü yeni modelinin tanıtımını yapacaktı ancak talihsiz bir kaza buna biraz gölge düşürdü. Uzun bir süredir efsane 8 Serisi’nin doğuşu konuşulmuştu. Ağırlıklı olarak M8 üzerinde durularak nasıl bir teknoloji ışığında üretileceğini takip etmiştik.

Aracın yol testleri için yollara ön imalat modelleri yani prototipleri çıkarttılar. BR24 adlı 8 Serisi prototipi Münih yollarındaki testler için gönderilmiş.

Sürücüsü ise Almanya vatandaşı, 37 yaşındaki birisi. Sabah 10 sularında annesini bir yere bırakmaya yola çıkan test sürücüsü, bir ara kontrolünü kaybetmiş ve yoldan çıkarak ağaçlara çarpmaya başlamış.

Tespitlere göre spor araç çok hızlıymış. Sürüklendiği sırada ağaçlara çarpasından dolayı da 8 Serisi genel olarak ağır bir hasar almış.

Kazada 53 yaşındaki o kadar şanlı değilmiş ve kazanın etkisiyle olay yerinde yaşamını yitirmiş. Sıkıştığı yerden çıkarılabilmek için itfaiye ekipleri prototipin tavanını kesmek zorunda kalmış. Savcılığın araştırması ve verdiği raporlarda aracın “aşırı hızlı” olduğu aktarılmış.

Paratic Piyasalar

Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Bunu okuyan bunları da okur