Yatırım yapmaya başla!

BMW 7 Serisine 40. Yıl Özel Hediyesi: “Edition Jahre 40”

BMW, lüks segmenti 7 Serilerinin 40. yılına özel bir model çıkartıyor. Üretimi sınırlı olacak bu modele 7 Edition Jahre adı verilmiş. İşte detaylar...
BMW 7 Serisine 40. Yıl Özel Hediyesi: “Edition Jahre 40”

2017 yılının en lüks otomobilleri listemizin prestijli üyesi 7 Serileri 40. yılına özel bir modelle geliyor. 1977 yılından beri BMW’nin büyük sınıfını temsil eden 7 Serisinin şimdi sınırlı üretim versiyonu geliyor. Editon Jahne 40 adını verdikleri bu otomobil de bazı öğeler özel olacak ve kutlama yılını temsil edecek. Özellikle 6. son neslinde gördüğümüz ileri teknoloji paketleri bu versiyona da dahil edilecek.

7 için geliştirilen anahtar sistemi zaten başlı başına ayrı bir olay olmuştu. Jahre 40’ın Frankfurt Fuarı‘ndan önce tanıtımı yapılarak bizlere ön bilgilendirmesi verilmiş oldu. Adından da belli olacağı üzere kullanılan bazı parçalar sadece bu otomobile özel olacak. BMW’nin lüks tarzına verdiği “Individual” donanımlar benimsenmiş. Gördüğümüz kadarı ile farklı bölgelere 7 Serisi Jahre’yi vurgulayan logolar yerleştirilmiş.

Karoserinde size sunulacak en özel kısım, boya rengi oluyor. Forezen Silver ve Petrol Mica en dikkat çekenleri.

Aslında bu serinin M mantığında üretileceğini söyleyebiliriz. Tamponları spor paketli olup, krom detaylara önem verildiğini görüyoruz.

Yeni Jahre 40’ın profiline baktığımızda 20″ jant ve B stünda 40.yıl özel logoları görüyoruz.

BMW’nin 2 bin adet üreteceği Edition Jahre 40’ı uzun ve kısa şasi olarak tercih edilebileceği söylendi.

İç mekandaki renk ve malzeme yapısı da serinin özel olduğunu vurguluyor. Bej ve kahverangi tonlarda 40. yıl logolu koltuk yapısı gerçekten zevkli duruyor.

Ön konsoluna geldiğimizde; krom ve ahşabın mükemmel uyumunu görüyoruz. Yine burda da seriye özel logolara yer verilmiş.

2 bin adetlik üretim içinde BMW, müşterilerine farklı motor seçenekleri de sunuyor. 7 Jahre 40’ı 6, 8 ve 12 silindirli ünitelerden birisiyle satın alabileceksiniz.

Yeni BMW 7 Jahre 40‘ı genel olarak değerlendirdiğimizde her noktasında özel olduğu anlaşılıyor. Dış yapısı 7.60 Serileri ile benzerlik gösterse de 7 Edition 40 özel logolar ile ayrılıyor. BMW daha öncede 3 Serileri için 30. yılına özel böyle bir araç çıkartmıştı.

40. yıla özel serinin Ekim ayında satışlarının yapılması bekleniyor. Bu yüzden fiyatı hakkında bir açıklama ve bilgi verilmedi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum