Yatırım yapmaya başla!

BMW 3 Serisi Touring’ten Fazlası Olacak “Alpina B3 Touring” Geliyor!

BMW'nin bir kolu haline gelen Alpina, 2020 yeni 3 Touring'i kendi tarzında geliştiriyor. İlk teaser görüntüsünün atıldığı B3 Touring'in nasıl olacağını tahmin ettik!
BMW 3 Serisi Touring’ten Fazlası Olacak “Alpina B3 Touring” Geliyor!

Almanya Frankfurt Otomobil Fuarı’na çok özel bir BMW modeli getiriliyor. Alpina B3 Touring olarak üretilecek model, wagon araçların bitmediğinin göstergesi. Son günlerde sıklıkla BMW ile özdeşleşmiş modifiye şirketinin açıklamalarını dinliyoruz. X7’nin en güçlü tipini yapacağım demesinin ardından Alpina, BMW’nin önden çekişli platform araçlarına geliştirme yapmayı düşünmediğini söylemişti.

Uzun yıllardır en az ana marka ürünleri kadar ikonik olan Alpina araçlarına şimdi 3 Serisi’nin wagon kasası da katılıyor. M7 ayarında yapılan B7 gibi gelmesini beklediğimiz B3’ün açıkçası wagondan başlanması ilginç oldu.

Alpina B3 Sedan gelecek sene için düşünülüyor.

Ön tarafından gelen ilk teaser görüntüsünde detaylar belli olmasa da kafamızda aracın şekillerine dair yürüttüğümüz bazı şeyler var. Geleneksel modifiyelerine devam edeceğini düşündüğümüz Alpina B3‘te özel yapım, hava girişleri artırılmış tampon görebiliriz. Karbon detaylar işin içerisinde olup, özel yapım modelin ızgara kısmında da kendini belli etmesini bekliyoruz.

B3 Touring’in üzerine giydirilecek yeni modifiye kitinde 19-20 arası inçli lastikler ve oynanmış süspansiyonlarla aracın zemine daha yakın durduğunu da görebiliriz. Arka kısımda difüzörde oynamalar yapılarak egzoz çıkışlarının geniş tutularak dörtlü halde ele alınabilir.

Alpina, B3’ün farklı versiyonlarını yapabilir. Yani farklı yakıt türüne sahip motorların yelpazesinde olacağını düşünebiliriz. En hızlı olacak versiyonda 3.0L hacimli benzinli motor kullanılacak. M340i xDrive‘ın ünitesinden çıkılacak yolda standart 374 beygirden fazlası çıkartılacak.

Teknik kısımda tahminlerimiz Alpina’nın B3 Touring’i 400 beygire getirmesi. Sıralı altı silindirli motorun ürettiği gücün yola aktarımından alınan değer kalkışta 4.4 saniye son süratte sınırlı 250 km/h. Modifiye şirketinin ele almasının ardından kalkış hızının 4.2 sn‘ye kadar düşmesini bekliyoruz.

Tüm detaylarını Eylül ayında başlayacak Almanya fuarına saklayan Alpina B3’ün öncesinde farklı kısımlarına dair görselleri yayınlanabilir. Ayrıntılar şimdilik bu kadar. B3 Touring hakkında gelecek detaylardan sizleri haberdar etmeye devam edeceğiz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum