Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

BM, İsrail’e Seslendi: Tüm Siviller Korunmalı

Birleşmiş Milletler Filistinli Mültecilere Yardım Ajansı, İsrail'e Gazze Şeridi'ndeki tesislerine sığınan tüm sivillerin korunması çağrısında bulundu.
BM, İsrail’e Seslendi: Tüm Siviller Korunmalı
HABER GİRİŞ

Birleşmiş Milletler (BM) Filistinli Mültecilere Yardım Ajansı (UNRWA), İsrail’in abluka altındaki Gazze Şeridi’nde tahliye edilmesini istediği bölgelerden çıkması mümkün olmayan kişilerin bulunduğunu açıkladı.

Gazze’deki siviller için korunma çağrısında bulunan ajans, “UNRWA, İsrailli yetkililere, Gazze Şeridi’nin kuzeyindeki ve Gazze kentindekiler de dahil olmak üzere bölgedeki UNRWA tesislerine sığınan tüm sivillerin korunması çağrısı yapıyor.” açıklamasını yaptı.

İsrail’in tahliye kararına atıfta bulunan UNRWA, “1 milyondan fazla kişinin, Gazze Şeridi’nin kuzeyi ve Gazze kentinden, güneye tahliye edilmesi talimatına rağmen aralarında hamile kadınların, çocukların, yaşlıların ve engellilerin bulunduğu birçok kişinin bölgeyi terk edemeyeceği” açıklamasını yaptı.

Gazze’nin güneyine gitmeleri mümkün olmayan kişilerle ilgili açıklama yapan ajans, onların başka seçeneğinin olmadığı ve korunmaları gerektiği belirtildi. Savaşın kuralları olduğuna vurgu yapılan açıklamada, “Siviller, hastaneler, okullar, klinikler ve BM tesisleri hedef alınamaz.” ifadeleri kullanıldı.

Gazze ve Gazze’nin kuzeyindeki UNRWA sığınaklarının güvenli olmadığını belirten kurum, bunun daha önce görülmemiş bir durum olduğunu bildirdi.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın