Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

BM Genel Sekreteri Sınır Kapısında: Zaman Kalmadı

BM Genel Sekreteri Guterres, Refah Sınır Kapısı önünde yaptığı açıklamada insani yardımların en kısa sürede bölgeye gönderilmesi gerektiğini söyledi. Detaylar;
BM Genel Sekreteri Sınır Kapısında: Zaman Kalmadı
HABER GİRİŞ

Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Antonio Guterres, yaptığı açıklamada Mısır’daki Refah Sınır Kapısı’nda bekletilmekte olan acil insani yardımların mümkün olan en kısa süre içinde Gazze Şeridi’ne gönderilmesi gerektiğini söyledi.

Gazze’nin dünyaya açılan tek kapısı konumundaki Refah Sınır Kapısı’nın önünde basın toplantısı düzenleyen Guterres, konuşmasında özellikle Gazze’de yaşayanlara gönderilmesi planlanan yardımlardan bahsetti.

“2 Milyon İnsan Yardım Bekliyor”

İnsanların su, elektrik ve gıda gibi önemli ihtiyaçlarını karşılama konusunda her geçen gün daha büyük sıkıntılar yaşadığına dikkat çekerken 2 milyondan fazla insanın bu durumun sıkıntısını yaşadığını belirtti.

“Bir paradoksa tanık oluyoruz. Bu duvarların arkasında, çok büyük acı çeken, suyu, yiyeceği, ilacı, yakıtı olmayan, ateş altında olan ve hayatta kalmak için her şeye ihtiyaç duyan iki milyon insan var.” şeklinde konuştu.

Bölgedeki çatışmaların yanı sıra yardımların engellenmesi yoluyla Filistin halkının iki kez cezalandırılmaması gerektiğini söyleyen Guterres, sınır boyunca çok sayıda yardım malzemeleriyle dolu kamyonun bekletildiği bilgisini verdi.

Manşet Haberleri
Sponsorlu
BİST 100 Günü Nasıl Kapatır?

Yardımların mümkün olan en kısa süre içinde Gazze tarafına girişine izin verilmesi gerektiğini vurgulayan BM Genel Sekreteri, taraflara bir kez daha ateşkes çağrısında bulundu.

“Mısır ile İsrail’in Anlaşmasını Bekliyoruz”

Yardımların Gazze’ye ulaştırılması konusunda Mısır ile İsrail arasında bir anlaşmanın yapılmasının beklendiğini ancak anlaşmaya dair koşulan bazı şartların bunu engellemeye devam ettiğini ifade etti.

BM olarak yardımların en kısa sürede bölgeye girişi adına Mısır, İsrail ve ABD ile aktif olarak çalışmaya devam ettiklerini sözlerine ekledi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle finansal başarıya giden yolda lider adımı atın.