Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

BM Genel Sekreteri Önce Putin Sonra Zelenski ile Görüşecek

Barışı sağlama çalışmalarını hızlandıran BM, haftaya Putin ve Zelenski ile kendi ülkelerinde bir araya gelecek. İşte detaylar;
BM Genel Sekreteri Önce Putin Sonra Zelenski ile Görüşecek
Yorum

Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonio Guterres, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ve Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov ile görüşecek.

BM tarafından bilgilere göre Genel Sekreter Guterres’in 26 Nisan Salı günü Moskova’da olacağı, burada önce Lavrov ile görüşeceği, ardından Putin ile bir araya geleceği söylendi.

BM Sözcüsü Eri Kaneko, Guterres’in Rusya’da Ukrayna’ya acilen barış getirmek için neler yapılabileceği hakkında konuşmayı umduğunu belirtti.

Dün ilerleyen saatlerde, BM sözcüsü başka bir açıklamasında Guterres’in önümüzdeki hafta Ukrayna’ya da gideceğini duyurdu.

Buna göre Guterres, Dışişleri Bakanı Dmytro Kuleba ile bir çalışma toplantısı yapacak ve 28 Nisan’da Ukrayna Cumhurbaşkanı Volodimir Zelenski tarafından kabul edilecek.

Guterres haftaya gerçekleştireceği ziyaretler hakkında Twitter hesabından açıklamada bulundu.

Önümüzdeki hafta Putin ve Zelenski ile görüşeceğini belirterek; “Hayat kurtarmak, insanların acılarına son vermek ve Ukrayna’da barışı sağlamak için acil adımlara ihtiyacımız var” dedi.

BM Genel Sekreteri, Ukrayna halkına insani yardımın artırılmasını görüşmek üzere BM personeliyle de bir araya gelecek.

Kurum daha önce BM Genel Sekreteri Guterres’in Ukrayna’daki savaşı sona erdirme çabalarında Rusya ve Ukrayna liderlerine her biri ile kendi başkentlerinde görüşme talebinde bulunan ayrı mektuplar yazdığını duyurmuştu.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu