Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

BM Genel Sekreteri Guterres’ten İklim Yıkımı Başladı Uyarısı

Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Antonio Guterres, iklim krizi ve alınması gereken önlemlere dair yazılı açıklamada bulundu. Detaylar haberde;
BM Genel Sekreteri Guterres’ten İklim Yıkımı Başladı Uyarısı
Son Güncelleme: 
Yorum

Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonio Guterres, küresel iklim krizi ve alınması gereken önlemlere dair yazılı açıklamada bulundu. Artık hiç kimse için kaybedecek vaktin olmadığı uyarısını yaptı.

Dünya genelini olumsuz etkileyen mevcut aşırı hava olaylarının dünyanın her köşesini etkilediğine dikkat çekti.

“Bilim Adamları Uzun Süredir Uyarıyor”

Bilim insanlarının oldukça uzun süredir fosil yakıtlara olan bağımlılığın olası etkilerine karşı uyarılarda bulunduğunu hatırlattı.

Dünyanın bir kaynama döneminden geçtiğini ve şimdiye kadar kayda alınan en sıcak yaz döneminin yaşandığını söyleyen isim, “İklim yıkımı başladı” ifadesini kullandı.

Artan sıcaklıkların daha fazla harekete geçme ihtiyacını doğurduğunu vurguladı.

“En Kötüyü Engelleyebiliriz”

Dünya liderlerinin iklim meselesinin çözümü için artık harekete geçmesi gerektiğini belirtirken “Hâlâ iklim krizinin en kötü noktaya gelmesini engelleyebiliriz. Kaybedecek vaktimiz yok.” ifadelerini kullandı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu