Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

BM Genel Sekreteri Guterres’ten İklim Yıkımı Başladı Uyarısı

Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Antonio Guterres, iklim krizi ve alınması gereken önlemlere dair yazılı açıklamada bulundu. Detaylar haberde;
BM Genel Sekreteri Guterres’ten İklim Yıkımı Başladı Uyarısı
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonio Guterres, küresel iklim krizi ve alınması gereken önlemlere dair yazılı açıklamada bulundu. Artık hiç kimse için kaybedecek vaktin olmadığı uyarısını yaptı.

Dünya genelini olumsuz etkileyen mevcut aşırı hava olaylarının dünyanın her köşesini etkilediğine dikkat çekti.

“Bilim Adamları Uzun Süredir Uyarıyor”

Bilim insanlarının oldukça uzun süredir fosil yakıtlara olan bağımlılığın olası etkilerine karşı uyarılarda bulunduğunu hatırlattı.

Dünyanın bir kaynama döneminden geçtiğini ve şimdiye kadar kayda alınan en sıcak yaz döneminin yaşandığını söyleyen isim, “İklim yıkımı başladı” ifadesini kullandı.

Artan sıcaklıkların daha fazla harekete geçme ihtiyacını doğurduğunu vurguladı.

GCM Yatırım Banner

“En Kötüyü Engelleyebiliriz”

Dünya liderlerinin iklim meselesinin çözümü için artık harekete geçmesi gerektiğini belirtirken “Hâlâ iklim krizinin en kötü noktaya gelmesini engelleyebiliriz. Kaybedecek vaktimiz yok.” ifadelerini kullandı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın