Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

BM Genel Sekreteri Guterres: Liderler Reform Çağrısını Yineledi

Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Antonio Guterres, üye ülke liderlerlerinin mevcut çok taraflı kurumları eleştirerek reform çağrısında bulunduğunu bildirdi. Detaylar haberde;
BM Genel Sekreteri Guterres: Liderler Reform Çağrısını Yineledi
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonio Guterres, kurumun 78. Genel Kurulu’nda liderlerle yaptığı görüşmelerin içeriğine dair bilgiler verdi. Üye ülke liderlerinin mevcut çok taraflı kurumları eleştirerek reform çağrısında bulunduklarını ifade etti.

Guterres, BM’nin “Ortak Gündemimiz” başlıklı raporuna ilişkin genel kurul toplantısında açıklamalarda bulundu.

Guterres: 141 İkili Görüşme Yapma Fırsatı Buldum

Genel Sekreter, New York’ta 19-26 Eylül tarihleri arasında gerçekleşen BM 78. Genel Kurul görüşmelerinde 141 ikili toplantı yaptığını belirtti.

Bu ikili toplantılar vesilesiyle üye ülke liderlerinin görüşlerini dinleme fırsatı bulduğunu bildirdi.

Oldukça ciddi sınamaların bulunduğu bu döneme rağmen liderlerle görüşmelerinin kendisini cesaretlendirdiğini söylerken istisnasız olarak tüm liderlerin çok taraflı çözümlerin önemine dikkat çektiğini vurguladı.

Manşet Haberleri
Sponsorlu
BİST 100 Günü Nasıl Kapatır?

“Liderlerin Hepsi Reform Çağrısında Bulundu”

Tüm liderlerin, mevcut çok taraflı kurumların ihtiyaçları karşılamadığını görüşünde olduğunu belirten Guterres, liderlerin art arda reform çağrısında bulunduğunu ifade etti.

Küresel yönetişim kurumlarının günümüzün siyasi ve ekonomik gerçekleriyle uyuşmadığını ve bu yönde güçlü eleştiriler yönelttiklerini sözlerine ekledi.

BM 78. Genel Kurul görüşmelerinde 189 BM üyesi söz almıştı.

Görüşmeler boyunca temel gündem maddeleri arasında sürdürülebilir kalkınma hedefleri, çatışma bölgeleri, iklim değişimi ve reform çağrıları yer almıştı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle finansal başarıya giden yolda lider adımı atın.