Yatırım yapmaya başla!

Konaklama Devi Blueground, Dünyada 50 Bin Daire Hedefiyle Pazar Payını Artıracak!

Dünya çapında yakaladığı ünle gayrimenkul sektöründe hizmet veren Blueground, pazarda hızla büyüme hedefiyle yeni kararlar alıyor. Şirket İstanbul'da 400 adet olan daire sayısını 1000'e çıkaracak.
Konaklama Devi Blueground, Dünyada 50 Bin Daire Hedefiyle Pazar Payını Artıracak!

Kurumsal şirketler ve bireysel kullanıcılara sunduğu özel konaklama hizmetiyle tanınan Blueground, küresel bir marka olma yolunda istikrarlı bir şekilde ilerliyor. Şu an İstanbul da dahil olmak üzere dünyanın 9 farklı şehrinde faaliyet gösteren şirket, 2013 yılında Türk-Yunan ortaklığı ile yola çıktı ve bundan 3 yıl önce girdiği İstanbul’da da önemli başarılara imza attı.

Güçlü bir ivme yakalayan konaklama devi, 50 milyon dolarlık yatırım aldı. Her geçen gün büyüyen şirket, şu an İstanbul’da sayısı 400 olan daire sayısını 1000’e yükseltmeyi planlıyor.

Güçlü Bir İvme YakaladıHakim olduğu pazarda “teknoloji odaklı, uzun dönemli konaklama girişimi” olarak nitelendirilen Blueground, 6 yıl içinde dünyanın farklı şehirlerinde 2800 daireyi bünyesine katmayı başardı. Westcap Investment Partners ve Prime Ventures’dan 50 milyon dolar tutarında yatırım alan şirket, daha öncekiler de hesaba katıldığında toplamda 78 milyon dolarlık yatırım elde etti.

Şirketin büyümesinde İstanbul’un çok önemli bir payı olduğunun altını çizen Blueground Kurucu Ortağı Cumhur Korkmaz, ev sahipleri ve inşaat firmalarıyla birlikte çalıştıklarını bildirdi. Söz konusu şirketin İstanbul’daki ortalama konaklama süresini 8-9 ay olarak belirten Korkmaz, 2023 yılında pazar payını artırarak dünyanın 50 şehrinde 50 bin daire hedeflediklerini ifade etti.

İstanbul’da Blueground’ı tercih eden müşterilerin %30’unun Türk olduğunu açıklayan Korkmaz, Türklerden sonra Kore, İran ve ABD’den talep aldıklarını belirtti.

Türklerden Sonra Koreliler Tercih EttiKorkmaz, doluluk oranlarının %95 seviyelerinde olduğunu vurgularken, aynı zamanda çok sayıda vatandaşa da istihdam sağladıklarına işaret etti. Blueground kurucu ortaklarının birinin Türk diğerinin Yunan olmasının da kendileri için avantaj sağladığını ifade eden Korkmaz, şirketin cirosunun 3 yıl boyunca %200 oranında artış olduğunu duyurdu.

Orta ve uzun dönemli kiralama faaliyetleriyle öne çıkan şirket, müşterilerine gelenekselleşmiş emlakçı yöntemiyle ev aramaktan farklı bir deneyim sunuyor. İstanbul’daki portföyleri genellikle Maslak, Etiler, Bebek ve Levent civarında olan Blueground; Atina, Dubai, New York, Los Angeles, San Francisco, Boston, Chicago ve Washington DC’de hizmet vermeye devam ediyor.

Şirket olarak Türkiye’den aldıkları cesaret sayesinde dünyaya açıldıklarını bildiren Korkmaz, faydalandıkları teknolojiyi ve edindikleri deneyimleri geliştirmek için çabalayacaklarını ifade etti. Aldığı yeni yatırımlarla birlikte dünyanın diğer şehirlerini de etkisi altına olacak olan şirket, konaklama hizmetine yepyeni bir bakış açısı getirdi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Gayrimenkul kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum