Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bloomberg Analisti Bitcoin ve Ethereum için Yükseliş Beklentisini Sürdürüyor

Analist kripto para piyasasındaki son düşüşe rağmen, BTC ve ETH için umudunu koruyor.
Bloomberg Analisti Bitcoin ve Ethereum için Yükseliş Beklentisini Sürdürüyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Bitcoin ve Ethereum, Elon Musk’ın paylaşımları ile beraber düşüşünü hızlandırdı. BTC yazım itibariyle 35.800 dolar seviyesinden işlem görüyor. Halihazırda BTC bir süredir düşüş trendinde seyrediyor. Bloomberg analisti Mike McGlone ise Bitcoin ve Ethereum için iyimser düşüncelere sahip.

Analist, Mayıs ayında yaşanan büyük düşüşe rağmen boğa piyasasının güçlü bir şekilde durduğunu belirtiyor. McGlone, Bitcoin’in 20.000 dolara düşmesinden ziyade 100.000 dolara çıkma ihtimalinin daha yüksek olduğunu düşünüyor.

Yıl Sonu Yükseliş  Bekleniyor

Yıl Sonu Yükseliş  Bekleniyor
Kaynak: TradingView

Analist BTC’deki düşüşü Çin’de uygulanan kısıtlamalara ve enerji kullanımı ile ilgili haksız eleştirilere bağlıyor. BTC’nin 2021 yılı boyunca durumunun sağlam olacağını düşünen McGlone, yılın sonuna doğru kripto para birimlerinde keskin bir yükseliş beklediğini ifade etti.

2020’de ki 260 günlük fiyat oynaklığının, başta S&P 500 olmak üzere çoğu büyük varlık sınıfına kıyasla en düşük seviyesine düşmüştüğünü hatırlatan analist, geçen yılki arz daralması, kurumsal portföylere geçişi, Ethereum vadeli işlemleri ve Kanada ile Avrupa’da ETF’lerin eklenmesi sayesinde, Bitcoin’in 100.000 dolara yükselmesini olası görüyor.

Kripto para analistleri hakkında gelecek döneme dair fikir ayrılıkları da bulunuyor. Peter Brandt geçtiğimiz günlerde BTC’de en kötünün henüz gelmediğini ve düzeltmenin 20.000 dolar seviyesine kadar sürebileceğini iddia etmişti.

Zincir üstü analist Willy Woo gibi isimlerse, ağın temel verilerinin iyileşmesi ve benimsenme oranlarının artması sayesinde BTC’nin büyük olasılıkla dibi gördüğünü düşünüyor. Bitcoin piyasa değeri son düşüşü ile 675 milyar dolara kadar geriledi.

BTC geçtiğimiz ay 64.800 dolara yükselerek tüm zamanların zirvesini test etmişti. Kripto para piyasasının toplam değeri ise 1.6 trilyon dolar seviyesinde bulunuyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu