Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

BlockFi CEO’su Düzenlemelerin Kripto Para Ekosistemi için Yararlı Olduğunu Söyledi

Şirketin patronu düzenleyici netliğin kripto şirketlerinin kendilerini yenilemesi sağladığını düşünüyor.
BlockFi CEO’su Düzenlemelerin Kripto Para Ekosistemi için Yararlı Olduğunu Söyledi
Son Güncelleme: 
Yorum

Son dönemde kripto para piyasasına yönelik düzenlemelerin hız kazandığı biliniyor. Ülkeler çeşitli regülasyonlar ile yatırımcıların zarar görmesini önlemeyi amaçlıyor. BlockFi CEO’su Zac Prince ise yapılan düzelemelere dair değerlendirmede bulundu.

Prince, kripto endüstrisinde çok fazla gürültü olduğu konusunda Amerika Birleşik Devletleri Senatörü Elizabeth Warren ile aynı fikirde ve düzenlemelerle gelen netliğin ekosistemi olumlu yönde etkileyeceğini umuyor.

Tartışmaları Sektör için Olumlu

Tartışmaları Sektör için Olumlu

Düzenleyicilerin kriptoya olan ilgisini teknolojinin doğal bir evrimi olarak tanımlayan Prince, tartışmaların kripto sektörü için genel olarak çok olumlu eğilimler olduğunu söyledi. BlockFi CEO’su kripto para birimleriyle ilgili yaklaşmakta olan düzenlemeler hakkındaki görüşü sorulduğunda, kuralların iş için elverişli olmasını beklediğini belirtiyor.

Prince açıklamasında, “Düzenleyici netlik, BlockFi gibi şirketlerin yenilik yapmaya devam etmelerini sağlıyor. Tüketicilerin ve yatırımcıların bu sektöre büyük bir güvenle katılmalarını sağlıyor.” ifadelerini kullandı.

Çin, ABD, Hindistan gibi büyük ülkelerde bir süredir kripto para ticaretine yönelik getirilmesi muhtemel regülasyonlar tartışılıyor. Düzenleyiciler dijital varlıkların dolandırıcılık ve kara para aklamaya yönelik kullanılmasından dolayı endişelerini belirtiyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu