Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Blockchain Sektöründe İstihdam Yılda Yüzde 80’e Yakın Arttı

Araştırmalar blockchain üzerinde çalışan sayısının geçen yıldan bu yana hızla arttığını ortaya koydu. Detaylar haberde…
Blockchain Sektöründe İstihdam Yılda Yüzde 80’e Yakın Arttı
HABER GİRİŞ

Blockchain teknolojisi ve kripto paralar son yıllarda geniş bir kullanım alanına sahip durumda. Genişleyen sektör, iş gücündeki büyümeyi de beraberinde getiriyor.

İş odaklı sosyal medya platformu LinkedIn ve kripto para borsası OKX tarafından yapılan bir araştırmaya göre blockchain endüstrisinde çalışan bireylerin sayısı Haziran 2022 itibariyle yıllık bazda yüzde 76 arttı.

Verilere göre blockchain endüstrisinde yeteneklerin mevcudiyeti söz konusu olduğunda Amerika Birleşik Devletleri, Hindistan ve Çin dünyanın ilk üç ülkesi konumunda.

Küresel blockchain yeteneği için en iyi 10 ülke
Kaynak: OKX

Hindistan yüzde 122 büyüme oranıyla dünya çapında en hızlı büyüyen blockchain yetenek havuzuna sahip ülkedir. Bu ülkeyi yüzde 106 büyüme oranı ile Kanada ve yüzde 92 ile Singapur takip ediyor.

Blockchain teknolojisiyle ilgili iş ilanlarının sayısı açısından en yüksek büyüme oranına sahip ülke yüzde 609 ile İspanya oldu. Kanada yüzde 560’lık bir büyüme oranıyla ikinci sırada yer alırken, Hindistan yüzde 145 ile ilk 3’te yer buldu.

GCM Yatırım Banner
Blockchain iş ilanı veren ülkeler
Kaynak: OKX

Araştırmalar finans sektörünün yüzde 19’unu blockchain teknolojisi üzerine çalışan kişiler oluşturuyor. Teknik becerileri karşılayacak iş gücünde önemli bir boşluk olduğu belirtildi.

Raporda yetenek talebindeki boşluğa dikkat çekilerek, blockchain’in istihdam ihtiyacında ilk sırada yer aldığının altı çizildi. Araştırma aynı zamanda kısa görev süresi ve yüksek yetenek devri ile talebin arzı aşan bir etkisi olduğunu vurguluyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.