Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Blockchain Endüstrisinde Gelecek 10 Yılda Astronomik Büyüme Bekleniyor

Yeni bir araştırma blockchain pazarındaki büyüme potansiyelini masaya yatırdı. Kuzey Amerika’nın büyümeye öncülük etmesi bekleniyor. Detaylar haberde…
Blockchain Endüstrisinde Gelecek 10 Yılda Astronomik Büyüme Bekleniyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Fortune Business Insights’ın tarafından yapılan yeni bir araştırmada, küresel blockchain pazar büyüklüğünün 2028 yılına kadar 104.19 milyar dolara ulaşmasının beklendiğine yer verildi.

Rapora göre, IBM, Microsoft, Oracle, AWS, Digital Asset Holdings gibi Kuzey Amerika’da yer alan büyük şirketlerin, bu büyümeye öncülük edeceği tahmin ediliyor. Bölgesel pazar 2020’de 1,44 milyar dolar değerindeydi.

COVID-19 pandemisinin bulut tabanlı sistemlere olan talebi artırdığına yer verilen araştırmada, bunun blockchain üzerindeki pazarı büyüttüğüne yer verildi. Araştırmaya göre, KOBİ’ler dijital varlıklarını korumak ve insan kimliklerini doğrulamak için blockchain çözümlerini kullanıyor.

Talebin Artması Bekleniyor

Talebin Artması Bekleniyor

Veri güvenliği konusundaki artan endişe nedeniyle, gelecekte blok zinciri teknolojisine olan talebin artması bekleniyor.

Sınır ötesi işlemler, ödemeler, ticaret finansmanı platformları, dijital kimlik doğrulama ve kredi raporlama dahil olmak üzere teknolojik taleplerin blok zinciri sektöründe gelecekteki büyümeyi hızlandıracağı tahmin ediliyor.

Blockchain teknolojisi bugüne kadar , bankacılık, medya ve eğlence, lojistik, sağlık, perakende, kamu sektörü, enerji ve kamu hizmetleri gibi pek çok ana alanda uygulanır hale geldi.

Son olarak Alphabet, Google, YouTube ve Haritalar gibi uygulamalar üzerinde blockchain teknolojisinden yararlanmak istediğini açıklamıştı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%