Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Blockchain.com Kripto Düşüşü Sonrası İş Gücünü Azaltıyor

Kripto paralardaki büyük düşüşün ardından, Blockchain.com daralmaya giden borsalar arasına katılıyor.
Blockchain.com Kripto Düşüşü Sonrası İş Gücünü Azaltıyor
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Geçen yılın son çeyreğinden bu yana kripto para piyasasında yaşanan büyük düşüş, sektörde faaliyet gösteren pek çok şirketi olumsuz etkiledi. Bu firmaların sonuncusu ise kripto para borsası Blockchain.com oldu.

Blockchain.com tarafından yapılan açıklamada, iş gücünün yüzde 25’inin çıkarılacağı bildirildi. Firmanın toplam çalışan sayısı itibarıyla bu 150 kişiye karşılık geliyor.

Açıklamada, kripto para piyasasının ayı trendine girmesine atıfta bulunuldu ve finansal kayıpların karşılanması için böyle bir karar alındığı kaydedildi.

Arjantin’deki Ofis Kapatılıyor

Blockchain.com, Arjantin merkezli ofislerini kapatacağını ve çeşitli ülkelerdeki ekip genişleme planlarını iptal edeceğini söyledi.

Şirket, etkilenen çalışanların yaklaşık yüzde 44’ünün Arjantin’de, yüzde 26’sının ABD’de, yüzde 16’sının İngiltere’de ve geri kalanın dünyanın çeşitli ülkelerinde olduğunu belirtti.

GCM Yatırım Banner

İşten çıkarma ile beraber firmanın çalışan sayısının Ocak ayındaki seviyelere geri döndüğü bildirildi. Blockchain.com, son 16 ayda hızla büyüyerek 150’den 600’den fazla personele ulaştı.

İşten Çıkarmaları Thee Arrows Capital İflası Tetikledi

İşten Çıkarmaları Thee Arrows Capital İflası Tetikledi

Bir şirket sözcüsü, bilançoyu güçlendirmenin, firmanın Three Arrows Capital’in çöküşünden kaynaklanan finansal etkiyi absorbe edebileceği anlamına geldiğini söyledi.

Borsa kısa süre önce kripto borç verme platformu Three Arrows Capital’e 270 milyon dolarlık kredi desteği sağlamıştı. Ancak platform geçtiğimiz günlerde iflas ettiğini açıkladı ve bu durum Blockchain.com’u da olumsuz etkiledi.

Kripto endüstrisindeki en eski firmalardan biri olan Blockchain.com, kurumsal borç verme işini de küçültüyor, tüm birleşme ve satın alma işlemlerini durduruyor ve NFT pazarını yavaşlatıyor.

Firma, en aktif talebinin Latin Amerika’nın aksine Avrupa, ABD ve Afrika’dan geldiğini söyledi. Şirket temsilcisi, yönetici maaşları ve CEO tazminatının da düşürüldüğünü söyledi.

Tüketici gelirinin aktif ve güçlü kalmaya devam ettiğini belirten yetkili, kurumsal gelirin toparlanması için zamana ihtiyaç olduğunu ifade etti.

Ülkeye bağlı olarak, işten çıkarılan personele, 4 hafta ile 12 hafta arasında değişen kıdem tazminatlarının yanı sıra üçüncü bir taraf aracılığıyla İngiltere ve ABD’deki çalışanlara iş değiştirme imkanı sunulacağı belirtildi.

Blockchain.com daha önce sektörde benzer kararı alan firmalar arasına katılıyor. Coinbase, Gemini, Bybit’in de aralarında olduğu pek çok borsa, kripto para piyasasındaki olumsuz koşulları neden göstererek, iş gücünü azaltma kararı almıştı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın