Yatırım yapmaya başla!

Reuters, Yatırım Şirketi Blackstone Tarafından Satın Alındı!

1985 yılında kurulan ABD merkezli yatırım şirketi, Thomson Reuters’ın % 55’ini satın aldı. İşte satın almanın ve haberin ayrıntıları;
Reuters, Yatırım Şirketi Blackstone Tarafından Satın Alındı!

Genel merkezi New York’ta bulunan yatırım şirketi, 2008’de Thomson Corporation ve Reuters Group’un birleşmesiyle kurulan Thomson Reuters’ın % 55’lik hissesini satın aldı.

Şirketin Finansal ve Risk biriminin çoğunluk hisselerini satın alarak, Wall Street’teki finansal bilgi sektörünün önde gelenlerinden biri olan Blackstone, böylece devler ligine adım attı. 20 milyar dolarlık anlaşmayla şirketin en büyük girişimini yapan CEO Stephen Schwarzman da Michael Bloomberg’e rakip oldu.

İki şirketten dün yapılan açıklamaya göre; Blackstone F&R biriminin % 55 hissesinin sahibi olacak.

Blackstone F&R Biriminin % 55 Hissesinin Sahibi Olacak.Geriye kalan % 45’lik hisse ise Thomson Reuters’ın elinde kalacak. Ayrıca Blackstone, Thomson Reuters’a 3 milyar doları nakit olmak üzere 17 milyar dolarlık ödeme yapacak.

Yeni ortaklıktaki hukuki işlemler tamamlandığında yönetim, 10 kişiden oluşan bir yönetim kurulu tarafından kontrol edilecek.

Yeni Ortaklık 10 Kişiden Oluşan Bir Yönetim Kurulu Tarafından YürütülecekKurul üyelerinin 5 tanesi Blackstone, 4 tanesi de Thomson Reuters üyesi olacak. İsmi henüz açıklanmayan ortaklığın yeni CEO’su da oy hakkı olmayan 10. üye olarak görev yapacak.

İlaveten yeni şirket, Reuters’a haber servisinden faydalanmak için 30 yıl boyunca her yıl 325 milyon dolarlık ödeme yapacak.

Blackstone Reuters'a Her Yıl 325 Milyon Dolarlık Ödeme YapacakYeri gelmişken Reuters’ın haberine göre; görüşmeler sırasında haberde bağımsızlık, dürüstlük ve tarafsızlık ilkelerinin en çok tartışılan konulardan biri olduğu bilgisini de verelim. Nitekim anlaşma süresince bu temelleri öngören Thomson Reuters Güven İlkeleri üzerinde epey durulmuş.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sektörel kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum