Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Blackstone Hisseleri Rekor 3Ç21 Kazancıyla Yükseldi

Blackstone üçüncü çeyrek bilançosuyla rekor rakamlar açıklarken hisseler açılış öncesinde yükseldi.
Blackstone Hisseleri Rekor 3Ç21 Kazancıyla Yükseldi

ABD’li yatırım devi Blackstone, 2021’in üçüncü çeyreğinde 1,28 dolarlık hisse başına kazançla 0,89 dolarlık beklentileri aştı. Hisseler açılış öncesinde yüzde 3’e varan yükseliş kaydetti.

Blackstone CEO’su Stephen Schwarzman yaptığı açıklamada, şirketin 36 yıllık tarihindeki en iyi sonuçları bildirdiğini söyleyerek; “tüm önemli finansal ve sermaye ölçümlerimiz rekor veya rekora yakın seviyelere ulaştı” dedi.

Blackstone Hisse Yükseliş
KAYNAK: MarketWatch

Ayrıca “İleriye baktığımızda, büyümek için her zamankinden daha fazla yolumuz var ve işimizi uzun vadeli hızlandırmanın ilk aşamalarında olduğumuza inanıyorum” ifadeleriyle iyimser konuştu.

Üç aylık geliri 6,2 milyar olan yatırım şirketi, hisse başına 1,09 dolarlık üç aylık temettü dağıtırken bu bir önceki yılın iki katı oldu.

Söz konusu çeyrekte günde 500 milyon dolardan fazla veya toplamda 47 milyar dolardan fazla giriş kaydeden Blackstone, yüksek kazançla birlikte enflasyon uyarısıyla da gündeme geldi.

Blackstone Başkanı Jonathan Gray, Financial Times’a yaptığı açıklamada; “şu anda şirketlerimizle tedarik zincirlerini eve daha yakın hale getirmek ve sahada daha fazla envanter tutmak hakkında konuşuyoruz” dedi.

Daha yüksek enflasyon oranları beklediklerini belirten Gray, enflasyonun uzun süre kalacağı konusunda uyardı.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum