Yatırım yapmaya başla!

BlackRock Toplam Geliri Yılın İkinci Çeyreğinde Yüzde 2,2 Düştü

BlackRock'ın toplam geliri, 2019 yılının ikinci çeyreğinde yüzde 2,2 oranında düşüş gösterdi.
BlackRock Toplam Geliri Yılın İkinci Çeyreğinde Yüzde 2,2 Düştü

Dünyanın en büyük varlık yöneticisi olan BlackRock, 2019 yılının ikinci çeyreğine ilişkin kazanç raporunu açıkladı. Analistlerin üç aylık tahminlerini karşılayamayan BlackRock’ın toplam geliri, yüzde 2,2 oranında düşüşle 3,52 milyar dolara geriledi.

Açıklanan rapora göre BlackRock’ın yatırım danışmanlığı ve menkul kıymet borç verme gelirleri düşerken, maliyetler yükseldi.

BlackRock Maliyetler YükseldiKurumsal fonları yılın ikinci çeyreğinde 87,06 milyar dolar olurken, ilk çeyreğe göre 29,12 milyar dolar yükseldi. Yatırımcılar, BlackRock’ın düşük ücretli pasif yatırım ürünleri üzerinden pazarı yenmeyi hedefleyen aktif olarak yönetilen fonlarına daha fazla para harcadılar.

BlackRock, iShares markalı ETF’lerinin bir önceki çeyreğe göre yükselerek 36,10 milyar dolarlık yeni para aldığını açıkladı. New York merkezli şirketin BlackRock net geliri, bir yıl önce 1,07 milyar dolar iken 1 milyar dolara geriledi. Hisse başına kazanç bir yıl önce 6,62 dolar iken bu yılın ikinci çeyreğinde 6,41 dolara düştü.

Refinitiv’in IBES verilerine göre; analistler, BlackRock hisse başına kazancının 6,50 dolar olmasını bekliyorlardı. Toplam harcamaları ise yaklaşık yüzde 4 artarken, 2,25 milyar dolara yükseldi. Şirketin yönetimindeki varlıklar, 6,84 trilyon dolar ile ikinci çeyreği kapatırken, bir yıl önce aynı dönemde 6,30 trilyon dolar düzeyindeydi.

Şirket ikinci çeyrek sonuçlarıyla tahminlerin gerisinde kalırken, CEO Larry Fink ABD borsalarının daha yüksek seviyeye çıkması gerektiğini söyledi.

Larry Fink ABD Hisseleri YorumuABD hisse senetlerinin dünyanın geri kalanına liderlik ettiğini belirten Fink, Amerika’nın en iyi şirketlere sahip olduğunu ifade etti. Müşterilerinin ve hedge fonların çoğunun masadan risk aldığını söyleyen Fink, böyle bir hareketin bir hata olduğuna inandığından ve yatırımcılara hisse senetlerine yatırım yapmaları gerektiğinden bahsetti.

Nisan ayının ortalarında küresel hisse senedinin daha da ileri gitmesi gerektiğini düşündüğünü hatırlatan Fink, S&P 500 endeksinin Mayıs ayında dört aylık kazanım çizgisini kırarak yüzde 6,6 oranında düştüğünü dile getirdi.

FED’in daha kolay para politikası söylemlerine başladığı Haziran toplantısıyla birlikte S&P 500 endeksi, 1955 yılından bu yana en iyi Haziran ayı performansını gösterdi ve yüzde 7 civarında arttı. Fink, FED’in muhafazakar olacağına inandığını söylerken, merkez bankacılarını hedeflerine yavaş adımlarla ilerleyenler olarak tanımladı. 25 baz puanlık bir faiz indirimi olabileceğini de belirtti.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Bankalar kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum