Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

BlackRock ETF’inde Yeni Rekor: Bitcoin Düşerken Topladılar!

Varlık yöneticisi BlackRock’ın ETF’inde, geçtiğimiz gün BTC’deki sert düşüşün ortasında en büyük günlük giriş kaydedildi. Detaylar şöyle...
BlackRock ETF’inde Yeni Rekor: Bitcoin Düşerken Topladılar!
HABER GİRİŞ

Dünyanın en büyük varlık yöneticisi BlackRock’a ait IBIT spot Bitcoin borsa yatırım fonu (ETF), Bitcoin’in Kasım 2021’den bu yana ilk kez tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 69.000 doların üzerine çıkmasıyla Salı günü 788,3 milyon dolarlık rekor günlük girişe ulaştı.

BitMEX Research verilerine göre, IBIT’in dünkü girişleri, 29 Şubat’ta kırılan 603,9 milyon dolarlık önceki rekordan yüzde 30 daha yüksek olup, tüm ABD spot Bitcoin ETF’lerinin toplamı için Pazartesi günü kaydedilen 562,7 milyon dolarlık toplam net girişleri gölgede bıraktı.

Bitcoin Spot ETF kümülatif girişler
Kaynak: BitMEX Research

Tüm spot Bitcoin ETF’lerine yönelik net girişler geçtiğimiz günü 648,4 milyon dolara ulaştı. Bu, 28 Şubat’tan bu yana en yüksek ve lansmandan bu yana üçüncü en büyük rakam. Girişler, Grayscale’in dönüştürülen GBTC fonundan 332,5 milyon dolarlık çıkışa ve toplam 9,6 milyar dolarlık çıkışa rağmen gerçekleşti.

Fidelity’nin FBTC’si Salı günü 125,6 milyon dolarlık girişle ikinci sırada yer alırken, onu Ark Invest 21 Shares’in 63,7 milyon dolarlık girişi takip etti. Invesco’nun BTCO’su ise çıkışlara tanık olan diğer tek fondu. ETF’lerin başlatıldığı 11 Ocak’tan bu yana toplam net giriş şu anda 8,5 milyar doların üzerinde bulunuyor.

BTC saatlik grafik
Kaynak: Paratic Piyasalar

Girişler, IBIT’in yönetim altındaki varlıkların yaklaşık 11,5 milyon dolara ulaşmasına katkıda bulundu. ABD spot Bitcoin ETF’lerin boyutu toplamda yaklaşık 50 milyar dolara ulaşmış durumda.

GCM Yatırım Banner

ABD spot bitcoin ETF’lerinin işlem hacmi dün 9,75 milyar dolara ulaşarak, 28 Şubat’taki önceki rekor olan 7,64 milyar dolarlık hacmi geride bıraktı. Bu girişler ile beraber Bitcoin fiyatı Coinbase’de tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 69,325 dolara ulaştı.

Kripto para birimi yazım itibarıyla 66.200 dolar seviyesinden işlem görüyor. Ethereum ise 3.800 doların üzerine çıktı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın