Yatırım yapmaya başla!

Daha Önce Facebook ile Davalık Olan Blackberry Şimdi Aynı Sebepten Twitter’a Dava Açtı

Dünyaca ünlü teknoloji firması Blackberry, Facebook’tan sonra şimdi de Twitter’a patent davası açtı.
Daha Önce Facebook ile Davalık Olan Blackberry Şimdi Aynı Sebepten Twitter’a Dava Açtı

Kanada merkezli teknoloji şirketi Blackberry, sahip olduğu mesajlaşma teknolojilerini almış olduğu patentler ile koruyor. Akıllı telefon pazarında eski günlerini arayan şirket, şimdi de sahip olduğu patentleri korumak için açtığı davalar ile gündemde. Geçtiğimiz aylarda şirket benzer bir davayı Facebook’a açmış ve teknoloji patenti nedeniyle karşı karşıya gelmişti.

Şirket 2016 yılında akıllı telefon üretimine son vermiş ve kurumsal çözümlere odaklanmıştı. Bu anlamda sahip olduğu patentleri korumak adına Facebook’tan sonra şirket şimdi de bir başka sosyal medya devi Twitter ile karşı karşıya geldi. Şirket sahip olduğu teknolojinin izinsiz olarak kullanıldığını iddia ediyor.

Blackberry’den Twitter’a Dava

Blackberry’den Twitter’a Dava

Kanadalı şirket Facebook’tan sonra şimdi de Twitter ile patent davası nedeniyle karşı karşıya geldi. Şirketin iddiasına göre Twitter, kendisine ait olan mesajlaşma sisteminin teknolojisini, uygulamada ve reklamlarda olmak üzere pek çok hizmetinde kullanıyor. Söz konusu teknolojiler, bir alıcı mesajını okuduğunda ortaya çıkan bildirimleri ve mesaj göstergesini sıfırlayan bir özellikle alakalı.

Şirket ayrıca Twitter’ın mesajlaşma bölümünde bir alıcının konuşma içerisinde mesajı okumak için kullandığı teknolojiyi kendilerinden izinsiz olarak kullandığını belirtiyor. Özetleyecek olursak gelen mesaj bildirimlerinin optimize hale getirilmesi ve uygulama içerisine reklamların entegre edilmesinde Blackberry’nin teknolojisi Twitter tarafından izinsiz alınmış.

Şirket dava dilekçesinde mesajlaşma alanındaki teknolojiler konusunda lider olduğunu ve önemli teknolojiler geliştirdiğini belirterek, almış olduğu patentlere uyulması gerektiğini ifade ediyor. Dilekçede ayrıca Twitter’ın söz konusu patentleri kasıtlı bir şekilde ihlal ettiğine yer verilmiş. Blackberry açmış olduğu davada, doğacak olan mahkeme, avukat masrafları dahil uğradığı tüm zararların da karşılanmasını talep etmiş. Açılan davayı mahkemenin kabul edip etmeyeceği alınan savunmalar sonrasında belli olacak.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum