Paratic İçerik Arama
Yatırım yapmaya başla!

Marvel’ın Gişe Rekortmeni Black Panther, Suudi Arabistan’da Bir İlke İmza Atacak!

35 yıllık sinema yasağını kaldırarak tüm dünyada yankı uyandıran Suudi Arabistan, ilk sinema salonunu 18 Mart’ta Riyad’da açacak. Ve açılışta gişe rekortmeni Black Panther gösterilecek…

Aralık ayında alınan kararla ülkedeki 35 yıllık sinema yasağını kaldıran Suudi Arabistan, bu haberle tüm dünyada ses getirmişti. Ardından sinema açılışı Emoji filmi ile yapılmış, ancak ülkede henüz bir sinema salonu olmadığı için film Cidde’de bulunan bir konferans salonunda gösterilmişti.

Sinema konusundaki ilk adımı dünya çapında 216 milyon dolar elde etmiş gişe rekortmeni bir filmle atan Suudi Arabistan, şimdi de rekora doymayan Marvel filmi Black Panther ile bir ilke imza atmaya hazırlanıyor. Zira ülkedeki ilk sinema salonu 18 Nisan’da açılacak ve salonda gösterilecek ilk film Black Panther olacak.

ABD’li AMC Sinemaları ile anlaşma yapan Suudi Arabistan’ın önümüzdeki 5 yıl içerisinde 40 civarında sinema salonu açmayı planladığını da ayrıca belirtelim.

Suudi Arabistan AMC Sinemaları ile AnlaştıAyrıca kaynaklarda yer alan bilgilere göre; sinema salonlarında kadın erkek ayrımı yapılmayacak. Diğer bir ifadeyle Suudi Arabistan’da insanlar, haremlik selamlık uygulaması olmadan film izleyebilecek.

Her şeyin ötesinde Suudi Arabistan’ın 18 Nisan’da açılacak 620 koltuklu ilk sinema salonunda izlenecek ilk filmin gişe rekortmeni Black Panther olması epey dikkat çekti.

Suudi Arabistan'ın İlk Sinema Salonu 18 Nisan'da Açılıyor Sonuçta; Disney’in Orta Doğu dağıtıcısı İtalia Film liderliğinde yayınlanacak film rekora doymuyor. Zaten Black Panther’in ön bilet satışlarında Marvel rekoru kırması ve filmin prömiyerini izleyenlerden gelen ilk yorumlar yapımın başarısı hakkında az çok fikir vermişti.

İlaveten Black Panther; filmin çıkışının üzerinden henüz 2 ay bile geçmemişken yeni bir rekorla ABD’de 4. büyük gişe rekortmeni oldu.

Suudi Arabistan'ın İlk Sinema Salonunda Black Panther Gösterilecek Buna göre filmin hasılatı 652.5 milyon dolara çıkarak , 2015 yılında 652.3 milyon dolar elde eden Jurassic World’u yerinden etti. Keza filmin, 659.4 milyon dolar hasılat yapan Titanic’i geçerek üçüncülüğe yerleşmesi bekleniyor.


Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın.

Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Haber kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükle