Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Bizim Menkul Ford Otosan’ı Endeks Üzeri Getiri Tavsiyesiyle İşaretledi

Bizim Menkul Değerler, Ford Otosan hisselerini endeks üzeri getiri tavsiyesiyle işaretlerken, hedef fiyatı 241,31 TL olarak belirledi.
Bizim Menkul Ford Otosan’ı Endeks Üzeri Getiri Tavsiyesiyle İşaretledi

Bizim Menkul Değerler A.Ş. Ford Otosan hisselerini, güçlü seyreden yurt içi satışlar ve ihracattaki toparlanma ibareleriyle araştırma raporuna dahil etti. Şirketin fiyatlama disiplini, kur etkisi, maliyet artı ihracat anlaşmaları ve etkin gider yönetimi ile geçen yılın ikinci çeyreğine göre kârını %256,8 artırdığına dikkat çekti.

Ford Otosan’ın finansallarındaki güçlü artışın hisselere olumlu etki ettiğini belirten Bizim Menkul, “Mevcut finansal koşullar ve 2Ç21 mali gerçekleşmelerini baz alarak FROTO’nun 2021 yılında 76,4 milyar TL satış geliri ve %11,5 marjla 8,8 milyar TL FAVÖK elde etmesini bekliyoruz. Yaptığımız İNA ve Çarpan değerlemesi sonucunda FROTO için hedef fiyatımızı pay başına 214,31 olarak belirliyor; %42,8 getiri potansiyeli ve endeks üzerinde getiri tavsiyesi ile araştırma kapsamımıza dâhil ediyoruz,” ifadelerini kullandı.

Ford Otosan hisseleri (FROTO) ise TSİ 16:00 sularında %1,29 oranında ekside 160,70 liradan işlem gördü.
Ford Otosan Hisseleri Yüzde 1,29 Düşüş
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Hisseler dünkü işlemlerde 164,2 liraya kadar yükseldikten sonra dalgalı bir gerileme kaydetti. Kapanışı 162,6 liradan gerçekleştiren hisseler, bugüne 161,7 liradan başlangıç yaptı. Açılışın ardından dalgalı bir gerileme kaydeden hisseler, 159,7 liraya kadar geriledi.

Günün en düşük seviyesinin ardından bir süre yatay seyreden hisseler, ardından 160 lira civarında toparlandı. Ancak aşağı yönlü ivmenin devam etmesi halinde hisselerde 159,53 ve 158,56 lira seviyeleri destek noktaları olarak incelenecek. Yukarı yönde ise 161,63 ve 162,76 lira seviyelerinde direnç noktaları bulunuyor.

FROTO kodlu hisselerin fiyat performansı incelendiğinde haftalık bazda %3,25 oranında değer kaybettiği görülüyor. Aylık bazda %5,41 değer kaybeden hisseler, yıllık periyotta %87,84 oranında değer kazanmış durumda bulunuyor.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum