Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Tüm Akıllı Cihazlarınızı Yalnızca El Hareketlerinizle Kontrol Etmenizi Sağlayacak Olan Bixi!

Tüm Akıllı Cihazlarınızı Yalnızca El Hareketlerinizle Kontrol Etmenizi Sağlayacak Olan Bixi!

Teknoloji daha ne kadar ilerleyebilir diye düşündüğünüzde karşınıza Bixi gibi ürünlerin çıkması, teknolojiye ve araştırmacılara olan inancınızı sonsuz bir hale getirdi, değil mi? Çünkü aklınızın dahi alamayacağı şeyleri gerçekleştirmeye başladılar. İşte, Bixi de bu ürünlerden bir tanesi olarak karşımıza çıkıyor. Hiçbir tuşa basmanızı veya dokunmanızı gerektirmeden tüm akıllı elektronik cihazlarınızı kontrol edebilmenizi sağlıyor.

Gün içerisinde telefonunuza veya herhangi bir akıllı cihazınıza bakmanızı gerektiren ama dokunamadığınız anlar olmadı mı? En basitinden:

 • Yemek yaparken tarife baktığınız tabletin sayfasını değiştirmek ya da  aşağı yukarı inip çıkmak isterken
 • Araba kullanırken telefon yüzünden dikkat dağınıklığı yaşarken
 • Ders çalışırken, bisiklet sürerken veya araba kullanırken müzik değiştirirken
 • Yemek yaparken ellerinizin kirlenmesi ve o sırada telefon çalarken…

Avuç içi büyüklüğündeki Bixi, bu zamanlarda sizleri zorluk çekmekten kurtarmak ve hayatınıza biraz daha olsa kolaylık sağlamak için üretilmiştir. Telefonunuzda veya tabletinizde kullandığınız birçok uygulamaya da (Spotify, iBook, Youtube) uyumluluk göstermektedir. Bixi’yi Bluetooth veya Wi-Fi ile bağlanabildiğiniz her cihazda kullanmanız mümkündür. Bixi, tüm cihazların normal bir şekilde kontrol edilmesine yardımcı olmaktadır. Artısı ise küçük, kolay taşınabilir ve tüm işlemlerinizi onun üstünden yapabilmenizi sağlamaktır.

Cihazınızı yönetmek için Bixi üzerinden yapabileceğiniz 10’a yakın farklı el hareketi mevcuttur. Hangi işlemi hangi el hareketi ile yapabileceğinizi, Bixi tarafından hazırlanmış olan tanıtım videosunu izleyerek daha rahat bir şekilde anlayabilirsiniz.

Bixi tarafından hazırlanan cihazın tanıtım videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Bixi üzerinde yapacağınız el hareketleri, en fazla 25 santimetre yükseklikte olmalıdır. Bixi, yapmak istediğiniz işlemi algılayarak akıllı cihazınıza Bluetooth veya Wi-Fi sinyalleri gönderir ve o işlemin yapılmasını sağlar. Aynı anda iki cihaz veya iki uygulama da kullanabilirsiniz. Hangisini kullanmak istediğinizi Bixi üzerinden yapacağınız işlemle seçebilirsiniz.

Bixi’nin Artıları ve Eksileri

Bixi’nin Artıları ve EksileriKullanabileceğiniz alanlar;

 • Evinizin içerisindeki müzik veya ışıklar
 • Kapı kilidi açma
 • Bisikletinizi sürerken GoPro kullanımı veya müzik açma/ kapama, değiştirme işlemi
 • Araç kullanırken gelen çağrı ya da mesaj kontrolü

Bunlar, Bixi’nin kullanımı için yalnızca birkaç basit örnek. Yukarıdaki örneklere bakarak Bixi’nin hayatınızı ne kadar kolaylaştırabileceğini anlayabilirsiniz. Ayrıca ürün, birçok akıllı cihaz markası ve uygulama ile uyumlu haldedir. Bunlardan bazıları şu şekildedir:

 • Apple
 • Spotify
 • Wemo
 • Kindle
 • Deezer
 • Bose
 • Youtube
 • Sony TV

Daha birçok daha fazla uygulama ve marka da Bixi ile uyumludur. Piyasadaki rakiplerine kıyasla, aralarında en fazla özelliğe sahip ve fiyatı en düşük olan cihazdır. Unutmadan belirteyim; Bixi aynı zamanda sesli komutlarınızı da yerine getirebilmektedir. Ancak pek fazla tavsiye edilmemektedir. Nedenleri ise:

 • Devamlı olarak internet bağlantısı gerektirmektedir.
 • Yalnızca belli dillerle sınırlıdır ve aksana göre bazı hatalar ile karşılaşılabilir.

En önemlisi ise fazla güvenli olmaması. Yanlışlıkla ya da kasıtlı olarak ses kontrolü ile herkes, Bixi’nin bağlı olduğu cihaza erişim sağlayabilir. Üreticiler kötü yanının yalnızca bu olduğunu düşünüyor. Evet, madem tavsiye edilmiyor o zaman neden cihaz sistemine dahil edilmiş diyebilirsiniz. Ancak bazı insanların talebi bu yönde olduğu için ekleme ihtiyacı duyulmuştur. İyi tarafından bakacak olursanız tamamen opsiyoneldir. İsteğinize bağlı olarak açıp kapatabilirsiniz. Bixi’nin bataryası, kullanıma göre 3 hafta ila 2 ay arasında değişmektedir. Fiyatı ise firma tarafından 79 dolar olarak belirlenmiştir.

İşlevine bakılacak olursa 79 dolar, Bixi için oldukça makul bir fiyat sayılabilir. Hayatınızı kolaylaştıracağını da düşünecek olursanız, gözden çıkarılabilecek bir miktardır. Şık tasarımı ve işlevselliği ile öne çıkan Bixi, rakiplerine göre çok daha donanımlıdır. Hemen her yerde kullanabileceğiniz cihaz sayesinde, daha rahat bir yaşam sürebilirsiniz. Teslimat tarihi Aralık 2016 olarak belirlenen cihaz, şu ana kadar yalnızca 562 kişi tarafından sipariş edilmiştir. Umarız, ilerleyen zamanlarda bu sayı giderek artar ve firma seri üretime başlayabilir.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Sektörel kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum