Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bitwise Spot Ethereum ETF’leri için Beklentisini Paylaştı

Varlık yöneticisi Bitwise, spot Ethereum ETF’lerine ilk 15 ayda 18 milyar dolarlık giriş gerçekleşeceğini tahmin ediyor. Ayrıntılar haberde...
Bitwise Spot Ethereum ETF’leri için Beklentisini Paylaştı
HABER GİRİŞ

Ethereum (ETH) spot borsa yatırım fonlarının (ETF’ler), önümüzdeki aylarda ABD’de ticaret için onaylanması bekleniyor ve ilk 18 ayda net olarak 15 milyar dolarlık bir girdi çekeceği tahmin edildi. Bu tahmin, Bitwise baş yatırım sorumlusu Matt Hougan tarafından hazırlanan bir raporda yer aldı.

Raporda, potansiyel girişleri tahmin etmenin bir yolunun, Bitcoin (BTC) ve Ethereum’un göreceli piyasa değerlerini dikkate almak olduğu belirtildi.

ABD’li yatırımcılar, Ocak ayından bu yana spot Bitcoin ETF’lerine 56 milyar dolar yatırım yaptı ve bu rakamın, büyük finans kuruluşlarının ürünleri platformlarında ticarete açmaları ile birlikte, 2025 sonuna kadar 100 milyar dolar veya daha fazla büyümesi bekleniyor.

Hougan, 100 milyar dolarlık rakamı referans alarak, spot Ethereum ETF’lerinin eşitliğe ulaşması için 35 milyar dolarlık varlık çekmesi gerektiğini ve bu sürecin yaklaşık 18 ay süreceğini tahmin etti.

Kanada’da ETF ETF’leri toplam varlık yönetiminin sadece yüzde 22-23’ünü oluşturuyor ve bu, mutlak piyasa değeri ağırlığının biraz altında kalıyor. Hougan, bu farklılığın Bitcoin’in ilk hareket avantajından kaynaklanabileceğini belirtti.

GCM Yatırım Banner

Ethereum bugün itibarıyla Bitcoin’den sonra en büyük kripto para birimi ve 405 milyar dolar piyasa değerine sahip. ETH yazım anında 3.375 dolar yakınlarında işlem görüyordu.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın