Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

BitPay Üzerinde Bitcoin’den Ziyade Altcoinler Daha Fazla Tercih Ediliyor

Kripto ödeme platformu olan BitPay üzerinde kaydedilen veriler, yatırımcıların altcoinlere olan ilgisinin arttığını gösteriyor. Detaylar haberde…
BitPay Üzerinde Bitcoin’den Ziyade Altcoinler Daha Fazla Tercih Ediliyor
Yorum

Dünyanın en büyük kripto ödeme servis sağlayıcılarından biri olan BitPay üzerinde gerçekleşen aktiviteler, sektörün dinamiklerine ışık tutar nitelikte. Verilere göre ödeme platformu üzerinde Bitcoin’in kullanım oranı azalıyor.

Buna karşılık yatırımcılar altcoinleri daha fazla kullanmayı tercih ediyor gibi görünüyor. Bitpay’in ödeme sistemini kullanan firmalarda, Bitcoin kullanım oranı geçtiğimiz yıl %65’e kadar geriledi.

Bu oran 2020’de %92 seviyesindeydi. Ethereum tüm işlemlerin %15’inde kullanırken, diğer altcoinler üzerindeki kullanım oranlarında artış gözlemlendi.

Firmalar, kripto para piyasasında Kasım ayından beri yaşanan düşüş nedeniyle, sabit paraları daha fazla kullanmaya başladı. Tether, USD Coin ve Binance Coin’in bu alandaki payı artış gösterdi.

Veriler insanların son dönemde Bitcoin’i bir ödeme aracı olarak kullanmak yerine, değer deposu gibi tutmayı tercih ettiğini ortaya koyuyor. Bitpay’e göre, geçen yılki kripto işlemlerinin büyük bölümü mücevher, saat ve otomobil gibi lüks ürünler üzerinde yoğunlaştı.

Bitcoin’in azalan pazar hakimiyeti de bu durumu onaylıyor gibi görünüyor. Bitcoin’in dominance değeri son verilere göre %40’ın altında seyrediyor. Bu durum BTC’nin pazardaki payının azaldığını ve paranın daha çok altcoinlere aktığını gösteriyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%