Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

BitMEX Borsası Kendi Kripto Parasını Kullanıma Sunacak

Yeni dönemde yeni ve mevcut kullanıcılar ücretsiz BMEX tokenlerini alıp satabilecek. Detaylar haberde...
BitMEX Borsası Kendi Kripto Parasını Kullanıma Sunacak
Son Güncelleme: 
Yorum

2014 yılından beri faaliyet gösteren kripto türev borsalarından biri olan BitMEX, kendi tokenini piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Bu token ile borsadaki kullanıcılar aidrdoplardan yararlanma imkanı bulacak.

Tamamlanmış KYC’ye sahip 50 bin yeni kullanıcı, 5 BMEX jetonu ve 10 Tether (USDT) sabit parası almak için kayıt olabilecek. Mevcut tüccarlar, ticaret yaparken BMEX jetonları alacaklar.

Özellikle, kullanıcı başına aylık 50.000 BMEX ile sınırlandırılmış 1:1 oranında BMEX tokeninde aylık işlem ücretinin %25’ine kadar kazanabilirler. Kullanıcılar 15 BMEX tokeni almak için tamamlanmış KYC’ye kayıt olmak üzere 3 arkadaşa referans kodu gönderebilecek.

BMEX, maksimum 450 milyon adet arza sahip olacak. Bir sefer basılacak ve 5 yıla kadar bir süreye sahip olacak. Borsa yeni tokenlerin büyük çoğunluğunun kullanıcıları ödüllendirmek ve BitMEX ekosistemini büyütmek için harcanacağını belirtiyor. Ayrıca borsanın çalışanları için %20 token ve uzun vadeli %25’lik bir tahsis ayrılacak.

BitMEX’in spot borsasının 2022’nin ikinci çeyreğinin başlarında başlaması bekleniyor. Borsanın yeni tokenleri daha sonra borsada listelenecek. O zamana kadar, Airdrop olarak verilen tokenlerin çekimi mümkün olmayacak.

Bununla beraber yeni tokenler, ABD’deki ve diğer kısıtlı yargı bölgelerindeki kişilerin erişimine kapalı olacak. BitMEX, her çeyrekte BMEX tokenleri alıp yakacağını ve Binance’in BNB tokenlerini yakmasına benzer şekilde ayrıntıları web sitesinde yayınlayacağını bildirdi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu