Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

BitMEX, Avrupa Birliği Bünyesinde Ruslara Erişimi Yasakladı

Bitmex borsası Rus vatandaşlara yönelik yeni bir kısıtlama kararı aldı. Ayrıntılar haberde…
BitMEX, Avrupa Birliği Bünyesinde Ruslara Erişimi Yasakladı
Yorum

Sektörün önde gelen kripto par borsalarından BitMEX, Rus kullanıcıları için yeni kısıtlamalar uygulayacak. Buna göre Rus vatandaşları, Avrupa Birliği ülkeleri üzerinden borsaya erişim sağlayamayacak.

Bitmez bu hamlesi ile Avrupa Birliği’nin Rusya’ya yönelik almış olduğu yaptırım kararlarına uyum sağlamayı amaçlıyor.

BitMEX tarafından yapılan açıklamada, Rus vatandaşlarının 11 Temmuz’dan itibaren Avrupa Birliği bölgesinden borsaya giriş yapamayacağı bildirildi. Kullanıcılar hesaplarına giriş yapamayacak veya herhangi bir hizmete erişemeyecek.

Yeni kısıtlamalar, AB veya İsviçre’de ikamet eden Rus vatandaşları kapsam dışında olacak. Rusya dışında ikamet eden AB veya İsviçre çifte vatandaşları da bu yaptırımlardan etkilenmeyecek.

Açıklamada, “AB’de veya İsviçre’de ikamet ediyorsanız veya çifte vatandaşlığınız varsa, Rusya dışında ikamet ediyorsanız, muafiyet başvurusunda bulunarak ek bilgiler sunabilirsiniz” ifadelerine yer verildi.

Rusya’daki Kullanıcılar Etkilenmeyecek

Duyuru, Rusya’dan BitMEX hizmetlerine erişen Rus müşteriler üzerinde herhangi bir etkiye işaret etmiyor.

BitMEX’in AB’deki Ruslara yönelik son kısıtlamaları, Binance’ın aralarında olduğu büyük borsaların Rus kullanıcılar için kısıtlamalar duyurmasının ardından geldi.

Söz konusu yaptırımların büyük bölümü, Rusya’nın Ukrayna’ya savaş açmasının ardından uygulamaya konuldu. Rusya kripto sektörünün yanı sıra, ekonomik olarak pek çok yaptırım ile karşı karşıya kaldı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu