Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bitfinex Borsası AML Uyumluluk Testleri Gerçekleştirecek

Borsa kara para aklamayı önleme aracını test ediyor.
Bitfinex Borsası AML Uyumluluk Testleri Gerçekleştirecek
Son Güncelleme: 
Yorum

Kripto para borsası Bitfinex, platformunda yeni bir Kara Para Aklamayı Önleme (AML) aracını test etmeye hazırlanıyor. Açıklamada 2019’da Mali Eylem Görev Gücü (FATF) tarafından tanıtılan finansal kurumlar için bir AML ve Terörizmin Karşı Finansmanı yönetmeliğine uymak için tasarlanmış yeni bir çözümü test edileceği kaydedildi.

Bitfinex, dijital varlık hesaplarını belirlemek, sınır ötesi işlemleri izlemek ve sanal varlık hizmeti sağlayıcılarının diğer geniş kapsamlı yükümlülüklerine uymak için Notabene ile ortaklık kurdu. Entegrasyon, firmanın kurallar çerçevesinde ilgili verileri toplarken ve gizliliği sağlamasına izin verecek.

Duyuruya göre çözüm, Bitfinex’in aynı altyapıyı kullanan herhangi bir karşı tarafla blockchain işlemlerinin yanı sıra karşı taraf bilgilerini paylaşmasına, göndermesine ve almasına izin veriyor.

Bitfinex ve Tether’in baş teknoloji sorumlusu Paolo Ardoino, borsa olarak yeni küresel düzenleyici gereksinimleri karşılamada her zaman lider bir rol üstlendiklerini söyledi.

Notabene, Ekim ayı başlarında Abu Dabi Küresel Pazarı Finansal Hizmetler Düzenleme Kurumu ile bir pilot uygulama da dahil olmak üzere birçok bölgede testler yürütüyor.

FATF, kripto Seyahat Kuralını iki yıldan uzun bir süre önce yayınladığından beri, onu geliştirmek ve büyüyen kripto para endüstrisine uyum sağlamak için çerçeve üzerinde çalışmaya devam etti. Şubat ayında otorite, Seyahat Kuralı kılavuzunu sabit paralar ve kripto eşler arası işlemlere uyarlamak için bir inceleme belgesi yayınlamıştı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%