Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bitfarms’ın Madencilik Üretimi Çin Baskısı ile %50 Arttı

Firma madencilik faaliyetlerinde yeşil enerji kullanıyor.
Bitfarms’ın Madencilik Üretimi Çin Baskısı ile %50 Arttı
Son Güncelleme: 
Yorum

Geçmiş yıllardan bu yana kripto para madenciliğinde en büyük paya Çin’in sahip olduğu biliniyor. Son dönemde yüksek enerji tüketimi ve çevre kirliliği neden gösterilerek, pek çok eyalette madencilik faaliyetleri kısıtlanıyor.

Bu durum başta Kuzey Amerika olmak üzere başka bölgelerdeki madencilik faaliyetlerinin yaygınlaşmasına zemin hazırlıyor. Yeşil enerji kullanan Bitfarms, Çin’deki baskıların da etkisiyle üretkenliğini ikiye katladı.

Madencilik için Yenilenebilir Enerji Kullanılıyor

Kanadalı hidroelektrik madenciliği ekibi, şu anda tüm Bitcoin ağının tahmini %1,5’ine %99’dan fazla yenilenebilir yeşil enerji ile güç sağladığını belirtiyor. 2021’in ilk altı ayında 1.357 BTC çıkarıldığı açıklandı ve bunun Kuzey Amerika’da çıkarılan en büyük BTC sayısı olduğunu bildirildi.

Bu ayın başlarında Bitcoin, Çin’deki madencilik baskısı ve bunun sonucunda operasyonların kapanması nedeniyle tarihteki en büyük zorluk düşüşünü yaşadı. BitInfoCharts, Mayıs ayının sonundan bu yana zorlukta %42,5’lik bir düşüş bildirdi ve bunun yarısından fazlası bu ay gerçekleşti.

Bitfarms kurucusu ve CEO’su Emiliano Grodzki, Pekin’in Bitcoin madenciliği ambargosunun, sonuç olarak pazar payını neredeyse ikiye katlayan şirket için iyi bir haber olduğunu belirtti.

Grodzki, raporların Çin’deki kripto madenciliği yasağının ve yeni barındırma arayan madencilik platformlarının çıkışının çözülmesinin uzun zaman alabileceğini gösterdiğini söyledi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu