Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bitfarms, Arjantin’de Bitcoin Madencilik Tesisi Kuruyor

Şirket Arjantin’de kurulan mega Bitcoin madencilik çiftliğinin duyurusunu yaptı.
Bitfarms, Arjantin’de Bitcoin Madencilik Tesisi Kuruyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Nasdaq’da işlem gören Bitcoin madenciliği şirketi olan Bitfarms, Arjantin’de bir mega Bitcoin madencilik çiftliği olacak olanı kurmaya başladığını duyurdu. Şirket, bu tesisin özel bir elektrik şirketiyle yapılan sözleşmeyle güvence altına alınan elektrikle binlerce madenciye güç sağlayabileceğini söylüyor.

Çiftlik şirket için 210 megavattan fazla altyapı kapasitesi sağlayacak. Bitfarms CEO’su Emiliano Grodzki, inşaat tamamlandığında 55.000’den fazla madenciyi barındırması beklenen Arjantin’deki yeni üretim tesislerinin, kapasite ve küresel ayak izlerini büyük ölçüde genişleteceğini söyledi.

Grodzki, bu tesisin şirketin gelecek yılın sonuna kadar saniyede 8 exahash hedefine ulaşmasına yardımcı olacağını kaydetti.

Arjantin’i seçme nedenlerine değinen Bitfarms CEO’su, enerjiyi sağlayan enerji şirketinin içindeki depolarda kurulacağını ve bunun Bitfarms için harika bir konum yaratacağını söyledi. Bitfarms, güç tedarikini çok düşük bir fiyata güvence altına alan sekiz yıllık 210 MW’lık bir anlaşma imzaladı.

Bitfarms, genişlemek için uygun koşullar sunan yeni yerler arayan madencilik şirketleri arasında yer alıyor. Arjantin, belirli bölgelerde bol ve ucuz enerjisi nedeniyle şirketlerin ilgisini çekiyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%