Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bitcoin’in Zincir Verileri Kurumsal İlginin Arttığını Gösteriyor

Analistler makro riskler olduğunun altını çiziyor.
Bitcoin’in Zincir Verileri Kurumsal İlginin Arttığını Gösteriyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Blockchain metriklerinin gösterdiğine göre, Bitcoin’in kilit direncin üzerindeki son kırılması, büyük yatırımcıların yenilenen ilgisiyle doğru orantılı şekilde ilerliyor. IntoTheBlock tarafından izlenen verilere göre, her bir işlemin 100.000 doların üzerinde olduğu zincir içi toplam günlük hacim, Çarşamba günü 480 milyar dolarlık rekor seviyeye yükseldi.

Artan bu hacim 10 milyon BTC’nin üzerine çıkarak son iki yılın en yüksek seviyesine ulaştı. IntoTheBlock’un araştırma başkanı Lucas Outumuro, 100.000 doların üzerindeki işlemlerdeki hacim yeni zirveler belirlediğinden, Bitcoin için kurumsal faaliyetin ivmelendiğini söyledi.

Her büyük işlem, kurumsallar ve balinalar tarafından yapılan alımları temsil etmese de, Ağustos ayının başından bu yana hacimdeki istikrarlı artış, Bitcoin’in büyük yatırımcılar tarafından yeniden benimsendiğini gösteriyor.

Balinaların BTC birikimleri
Kaynak: Glassnode

Glassnode verilerine göre balinaların varlıkları Ağustos ayı içerisinde 50.000 BTC’nin üzerine çıktı. Santiment tarafından paylaşılan veriler, 10.000 ila 100.000 coine sahip adreslerin elindeki arzın yalnızca son üç gün içinde 60.000 BTC arttığını gösteriyor.

Güçlü eller, 200 günlük hareketli ortalamanın 46.000 dolardaki son yükselişini destekliyor. Balinaların yenilenen birikimine rağmen, Çin emlak devi Evergrande’de devam eden borç krizi analistler tarafından makro riskler arasında gösteriliyor.

Dünyanın en büyük stabilcoin USDT’nin arkasındaki şirket olan Tether, Evergrande’nin ticari belgesini rezerv olarak tuttuğuna dair söylentileri yalanladı.

Bununla birlikte, kriz küresel piyasalara yayılırsa kripto para piyasası bu durumdan olumsuz etkilenebilir. Analistlere göre Evergrande’nin Çin ekonomisindeki konumu göz önüne alındığında, bu olasılık göz ardı edilmemeli.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%