Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bitcoin’in Ağ Aktivitesi, Piyasa Değeri ile Beraber Yükseldi

Glassnode raporu, 1.98 milyondan fazla Bitcoin'in, piyasa değerinin 1 trilyon doların üzerine çıkması ile ağ işlemlerinin arttığını gösteriyor.
Bitcoin’in Ağ Aktivitesi, Piyasa Değeri ile Beraber Yükseldi
Son Güncelleme: 
Yorum

Dünyanın en büyük kripto para birimi olan Bitcoin, şu anda 1,1 trilyon dolarlık piyasa değeri ile 59.000 doların üzerinde işlem görüyor. Kripto analiz firması Glassnode’un en son verileri, Bitcoin’in BTC ağ faaliyetindeki güçlü bir iyileşmeden sonra 1 trilyon dolarlık bir varlık olarak konumunu sağlamlaştırdığını gösteriyor.

Glassnode kısa süre önce haftalık zincir raporunu yayınladı ve dolaşımdaki arzın %10.6’sına denk gelen yaklaşık 1.98 milyon Bitcoin’in 1 trilyon dolarlık piyasa değeri üzerinden işlem gördüğünden bahsetti.

BTC Trilyon Dolar Seviyesinde Tutunabilir

BTC Trilyon Dolar Seviyesinde Tutunabilir
Kaynak: Glassnode

Bu kümedeki tepe hacmi, 58.5000 ile 59.1.000 dolar arasında işlem gören 2.97 milyon BTC’ye ulaştı. Bu kümenin ortalama hacmi 1.52 milyon Bitcoin olup, aynı zamanda daha düşük fiyatlarla işlem gören kümelerin çoğundan daha yüksek seviyede. Glassnode raporda belirtildiği gibi, bu hacim kümesinin çok güçlü bir destek seviyesi oluşturması ve Bitcoin’in trilyon dolar statüsünü haklı çıkarması muhtemel görünüyor.

Dünyanın en büyük yatırım bankalarından biri olan JPMorgan, geçtiğimiz günlerde Bitcoin ile ilgili bir araştırma notu yayınladı. Banka BTC’nin azalan oynaklığının kurumsal yatırımcıları cezbettiğinden bahsetti ve 130.000 dolarlık uzun vadeli bir fiyat hedefi verdi.

Raporda ayrıca Bitcoin madencilerinin varlıklarını satmayı bıraktıklarını ve çoğunun şu anda dünyanın en büyük kripto para birimini biriktirdiğine yer veriyor.

Bitcoin fiyatı son 7 gün boyunca sabit kaldı. Genel olarak, dijital para birimi geçen haftadan bu yana yaklaşık %1 arttı. XRP, Ethereum ve Binance Coin son birkaç günde güçlü kazançlar elde etti. XRP’nin piyasa değeri, spm 24 saatte %40’tan fazla kazanç kaydettikten sonra Tether ve Polkadot’un üzerine çıktı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu