Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Bitcoin’in 2050’ye Kadar Küresel Finansta Baskın Olacağı Tahmin Ediliyor

Yapılan bir anket Bitcoin’in geleceğine dair çarpıcı sonuçlar ortaya koydu.
Bitcoin’in 2050’ye Kadar Küresel Finansta Baskın Olacağı Tahmin Ediliyor

Bitcoin ve kripto paralar her geçen gün daha fazla kişi tarafından benimsenmeye devam ediyor. Bundan sonra kripto paraların kullanım oranının nasıl değişeceğine dair yeni çalışmalar yapılıyor.

Kişisel finans sitesi Finder tarafından yapılan bir ankette katılımcıların %54’üne göre, Bitcoin, 2050 yılına kadar küresel finansta baskın güç olabilir. Katılımcıların %44’ü ise bunun asla olmayacağını düşünüyor.

Bitcoin’in Orta Vadede Yükselmesi Bekleniyor

Bitcoin uzun vadeli tahmin
Kaynak: Finder

Katılımcıların %33’ü Bitcoin’in 10 yıl içinde gelişmekte olan ülkelerde tercih edilen para birimi olacağını söylerken, %21’i ise benimseme seviyesinin 10 yıldan fazla olduğunu belirtiyor. Hatırlanacağı üzere yakın geçmişte El Salvador, Bitcoin’i resmi para olarak tanımış ve bu alanda bir ilk olmuştu.

Çalışmada orta ve uzun vadeli tahminlere de yer verildi. Bazı katılımcılar 2025 yılına kadar Bitcoin’in 318 bin dolar seviyesinde olacağını tahmin ediyor. Bu süre içerisinde Bitcoin’in yarılanma süresinin azalması ve yüksek enflasyonun, fiyatı yukarı yönde tetikleyeceği belirtiliyor.

Katılımcıların %55’i Bitcoin’in gelişmekte olan ülkelerde tercih edilen para birimi olacağını düşünüyor. Bu sürecin yaklaşık 10 yıl içerisinde gerçekleşeceği belirtiliyor. %33’lük kesim ise bunun hiçbir zaman olmayacağını düşünüyor.

Bitcoin, Nisan ayında 65.000 dolara yaklaşarak tüm zamanların en yüksek seviyesini test etti. Geçen zaman içerisinde %50’den fazla düşüş yaşayan kripto para, yazım itibariyle 31.800 dolar seviyesinden işlem görüyor.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum