Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bitcoin’e Uzun Vadeli Güven Sürüyor: Birikim En Yüksek Seviyede

Yatırımcıların önemli bir bölümü, Bitcoin’deki fiyat düşüşüne rağmen pozisyonlarında bir değişiklik yapmadı. Ayrıntılar haberde…
Bitcoin’e Uzun Vadeli Güven Sürüyor: Birikim En Yüksek Seviyede
HABER GİRİŞ

Bitcoin’in uzun vadeli sahipleri, fiyattaki son sarsıntıya rağmen varlık birikimi yapmaya devam ediyor. Bu, mevcut piyasa durgunluğuna rağmen yatırımcılar arasında uzun vadede yükseliş görünümünün bozulmadan kaldığını gösteriyor.

Kripto borsası Bitfinex’ten analistler, uzun vadeli sahiplerin aynı zamanda spot pozisyonlarını koruduklarını, doğrudan ticaret yapmaktan veya Bitcoin’lerini teminat olarak kullanmaktan kaçındığını belirtti.

Veriler, uzun vadeli sahiplerin Bitcoin biriktirmeye devam ettiğini, yüzde 40’ının üç yıldan fazla bir süredir pozisyonlarını değiştirmediğini gösterdi. Bu ölçü için tüm zamanların en yüksek seviyesinin görüldüğü kaydedildi.

Analistler, “Uzun vadeli net pozisyon değişikliklerine yakından bakıldığında, Mart 2023’ten bu yana tutarlı bir birikim eğilimi ortaya çıkıyor. Bu davranış iyimserliği ve piyasa oynaklığına karşı potansiyel direnci gösteriyor.” açıklamasında bulundu.

Üç yıl veya daha uzun süreli çok yüksek tutma zaman dilimlerine sahip olan Bitcoin sahipleri, birikim yapmaya devam ederken, bir yıllık aktif olmayan arz metriği ise düşüş eğilimine işaret ediyor.

GCM Yatırım Banner

Bitfinex analistleri, boğa piyasası zirvesini ve ayı piyasasını atlatan yatırımcıların kararlı kaldığını, pozisyonlarını ayı piyasasında alan daha yeni uzun vadeli yatırımcıların tedirginlik içinde olduğun kaydetti.

Uzmanlar bunu, BTC fiyatının Temmuz’daki 29.000 dolar seviyesinden düşmesi sırasında, pozisyonların azalmasına bağlıyor. Bitcoin geçen aylar içerisinde 30.000 doların üzerinde tutunamadı ve düşüşünü 25.100 dolar seviyesine kadar uzattı. Kripto para birimi yazım itibarıyla 26.000 dolardan işlem görüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın