Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bitcoin’de OBO Görünümü Yatırımcıyı Korkutuyor: 24 Bin Dolar Uyarısı

Bitcoin’in son günlerdeki düşüşü ile beraber teknik görünümdeki omuz baş omuz formasyonu, yatırımcılar arasında endişeyi artırıyor.
Bitcoin’de OBO Görünümü Yatırımcıyı Korkutuyor: 24 Bin Dolar Uyarısı
Yorum

Yıla güçlü bir yükseliş dalgasıyla başlayan Bitcoin, bu haftaya kayıplarını artırarak başladı. Son düşüş dalgası BTC’yi 27.000 dolar yakınlarına kadar taşıdı. Dijital varlık yazım itibarıyla 27.600 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Geri çekilme teknik olarak daha fazla düşüşün olabileceğine işaret eden bir görünümü ortaya koyuyor. Omuz baş omuz (OBO) modeli olarak tanımlanan görünüm Bitcoin’de kendisini gösteriyor.

Kripto analisti Game of Trades, Bitcoin’in günlük grafiğindeki OBO görünümüne dikkat çekti. Bu formasyonun çalışması halinde fiyatın 24.000 dolara kadar çekilebileceğini söyledi. Kripto para biriminin bu seviyeye kadar düşmesi, mevcut bölgeden yüzde 10’un üzerinde bir kaybı temsil ediyor.

BTC omuz baş omuz görünümü
Kaynak: Game of Trades/Twitter

Analist bu modele ek olarak, düşüş momentumunun MACD’deki negatif uyumsuzluk nedeniyle devam edebileceği konusunda uyardı. Omuz baş omuz görünümleri, ortadaki baş bölgesinin genişliği kadar düşüşün yaşanacağı beklentisini yaratır. Fiyat hareketinde bu hafta açıklanacak veriler de belirleyici olacak. Yarın ABD’nin Nisan ayı enflasyon rakamları açıklanacak.

Tahminler yıllık enflasyonun yüzde 5 seviyesinde geleceği yönünde. Açıklanan veriler, Federal Rezerv’in gelecek aylardaki toplantısında faiz politikasında nasıl ir yol izleyeceği konusunda önem arz ediyor.

FED son toplantısında, 25 baz puanlık bir faiz artırımı gerçekleştirdi. Federal Rezerv Başkanı Jerome Powell, sonraki toplantılarda gelecek verilere göre hareket edeceklerini vurguladı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%