Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bitcoin’de Düşüş Derinleşebilir Uyarısı! Fiyat O Noktaya Gidiyor

Küresel kripto pazarı son saatlerde olumsuz bir trendin içinde seyrediyor. En büyük kripto para birimi Bitcoin için düşüş derinleşebilir uyarıları geliyor...
Bitcoin’de Düşüş Derinleşebilir Uyarısı! Fiyat O Noktaya Gidiyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Kripto piyasası üst üste üçüncü gün düşüş trendi içinde seyrediyor. Başta Bitcoin (BTC) olmak üzere Binance Coin (BNB) ve diğer altcoinlerin performansı, şu an için trendi tersine döndürecek herhangi bir gelişme olmadığını gösteriyor.

Piyasa, sermaye akışını etkileyen sürekli bir olumsuz değişimle yüzleşiyor. Düşen kazançlar nedeniyle önemli bir sermaye çıkışı oldu. Piyasa düşüş eğilimi ile karşı karşıya olduğundan, muhtemelen düşüşler daha fazla derinleşebilir.

Bu arada sektöre dair önemli gelişmelere bakıldığında, ABD Meclis Finansal Hizmetler Komitesi (HFSC) Başkanı Patrick McHenry’nin, kripto vergi reformlarını genişletmek istemesi dikkat çekiyor. Önde gelen bir Cumhuriyetçi olan HFSC’nin başkanı, hazine departmanından Altyapı Yatırım ve İstihdam Yasası’nın kripto vergisi hükümlerinin uygulanmasının ertelemesini istedi. Bu yasanın kimleri kapsadığına dair net bir bilgi ortaya çıkana kadar erteleme talebinde bulundu.

McHenry, vergi hükümlerinin uygulanmasında gecikme talep eden bir mektup gönderdi. Söz konusu yasa, 10.000 doların üzerindeki tüm dijital varlık işlemlerinin IRS’ye (ABD Vergi Dairesi) bildirmelerini gerektiren bir hüküm içeriyor.

Bitcoin’de Son Durum Nasıl?

Kripto piyasasında genel durum böyleyken, amiral kripto para birimi Bitcoin’e dair güncel veriler ve beklentiler ise şu şekilde:

  • BTC, haber yazımı esnasında son 24 saat içinde yüzde 2’lik düşüşle 17.050 dolar civarında işlem görüyor ve günlük destek seviyesi 16.952 dolara yakın seyrediyor.
  • BTC fiyatı, 9 günlük EMA ile 20 günlük EMA hatları arasında işlem görüyor.

BTC, dünden bu yana en büyük rakibi Ethereum’a (ETH) karşı yüzde 0.19 zayıfladı ve 24 saatlik işlem hacmi, yüzde 10’dan fazla düşüşün ardından şu anda 22,710,486,692 dolar seviyesinde duruyor. Piyasa değeri ise 327,969,729,864 dolar civarında.

Kaynak: TradingView

BTC/USDT için günlük grafiğe göz atıldığında, BTC fiyatının 9 günlük üstel hareketli ortalama (EMA) ile 20 günlük EMA hatları arasında işlem gördüğü anlaşılıyor.

Son iki gün BTC grafiğinde satın alma hacminden daha yüksek satış hacmi görülmekte olduğundan düşüş hissi daha ağır basmakta. Bunun yanı sıra günlük göreceli güç endeksi (RSI) göstergesi, BTC tablosundaki düşüş görünümünü destekliyor.

Günlük RSI çizgisi, günlük RSI SMA çizgisinin altında işlem görürken, ayrıca RSI çizgisi aşırı satım alanına doğru negatif bir eğim gösteriyor.

BTC için 16.539 Dolara Düşüş Tehlikesi!

Sonuç olarak bakıldığında; son olumsuz hareketle birlikte fiyat, destek seviyesi olan 16.952 dolar seviyesinde tutuldu.

İlerleyen saatlerde kripto para biriminin bu seviyeyi tutamaması halinde bir sonraki hedef 16.539 dolar destek seviyesi olacaktır.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%